Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KDL-40W5500 - podłączenie do sieci przez PS3 i serwer DLNA

lkj11 14 Lis 2012 12:13 1845 3
  • #1 14 Lis 2012 12:13
    lkj11
    Poziom 2  

Witam,
    Mam 2 pytania dotyczące podłączenia sprzętu SONY

1) KDL-40W5500 mam możliwość podłączenia do sieci "po kablu" a ja nie mam możliwości pociągnięcia kabla... Czy istnieje możliwość podpięcia telewizora do sieci za pomocą PS3?

2) Czy w celu działania PS3 jako klienta DLNA i wyświetlania materiałów na KDL-40W5500 konieczne jest połączenie PS3 z KDL-40W5500 za pomocą kabla sieciowego czy też wystarczy samo HDMI?

0 3
  • Servizza
  • #2 14 Lis 2012 13:41
    anmedia
    Poziom 39  

lkj11 napisał:
    KDL-40W5500 mam możliwość podłączenia do sieci "po kablu" a ja nie mam możliwości pociągnięcia kabla... Czy istnieje możliwość podpięcia telewizora do sieci za pomocą PS3?

PS3 posiada WiFi? Jesi tak, to musi laczyc sie z routerem. Do TV jesli nie chcesz laczyc kablem musisz dokupic dedykowana karte WiFi (sprawdz w instrukcji) i takze polaczyc z routerem. W innym przpadku jak podlaczysz TV z PS3 bedzie to polaczenie bezposrednie i co najwyzej bedziesz mogl przegladac materialy z PS3. Ale to jest do sprawdzenia.

lkj11 napisał:
    Czy w celu działania PS3 jako klienta DLNA i wyświetlania materiałów na KDL-40W5500 konieczne jest połączenie PS3 z KDL-40W5500 za pomocą kabla sieciowego czy też wystarczy samo HDMI?

Konieczne jest polaczenie po LAN. HDMI sluzy do przesylania calej tresci i bezposredniego polaczenia z TV. Generalnie samo polaczenie poprzez HDMI daje Ci dostep do calej zawartosci w PS3. To co jest po LANie to jest tylko udostepnienie plikow lub w polaczneiu z siecia daje Ci mozliwosc gry zespolowej.

0
  • Servizza
  • #3 14 Lis 2012 14:00
    lkj11
    Poziom 2  

angelica_n napisał:
    PS3 posiada WiFi? Jesi tak, to musi laczyc sie z routerem. Do TV jesli nie chcesz laczyc kablem musisz dokupic dedykowana karte WiFi (sprawdz w instrukcji) i takze polaczyc z routerem. W innym przpadku jak podlaczysz TV z PS3 bedzie to polaczenie bezposrednie i co najwyzej bedziesz mogl przegladac materialy z PS3. Ale to jest do sprawdzenia.

PS3 posiada WiFi
    TV z tego co udało mi się ustalić nie posiada możliwości podłączenia dedykowanej karty WiFi

Dlatego pomysł dostepu do sieci dla TV poprzez PS3

lkj11 napisał:
    Czy w celu działania PS3 jako klienta DLNA i wyświetlania materiałów na KDL-40W5500 konieczne jest połączenie PS3 z KDL-40W5500 za pomocą kabla sieciowego czy też wystarczy samo HDMI?

angelica_n napisał:
    Konieczne jest polaczenie po LAN. HDMI sluzy do przesylania calej tresci i bezposredniego polaczenia z TV. Generalnie samo polaczenie poprzez HDMI daje Ci dostep do calej zawartosci w PS3. To co jest po LANie to jest tylko udostepnienie plikow lub w polaczneiu z siecia daje Ci mozliwosc gry zespolowej.

Czyli aby wyświetlić pliki z kompa przesłane poprzez PS3 po DLNA PS3 powinno być połączone z TV zarówno kablem HDMI jak i LAN?

0
  • #4 14 Lis 2012 14:32
    anmedia
    Poziom 39  

lkj11 napisał:
    TV z tego co udało mi się ustalić nie posiada możliwości podłączenia dedykowanej karty WiFi

Prosze tutaj masz wszystko o polaczeniu PS3 jako DLNA za pomoca kabelkow i WiFi. Okazuje sie ze jednak mozna wtedy PS3 jest klientem w pelni funkcjonalnym.

lkj11 napisał:
    Czyli aby wyświetlić pliki z kompa przesłane poprzez PS3 po DLNA PS3 powinno być połączone z TV zarówno kablem HDMI jak i LAN?

Musi byc polaczone jednym i drugim. Jesli chcesz grac wykorzystujesz kabel HDMI. Jesli chcesz przegladac pliki w komputerze w TV najpierw wybierasz polaczenie DLNA za pomoca pilota a nastepnie za pomoca pilota w TV przegladasz zawartosc w komputerze lub innym urzadzeniu.

0