Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

5 telewizorów i 9 monitorów w jednej sieci po VGA- słaba jakość

piotr2x3 14 Lis 2012 13:12 1089 2
  • #1 14 Lis 2012 13:12
    piotr2x3
    Poziom 2  

Witam.
    Podłączyłem w sieć 5 telewizorów 55 cali samsung i 9 monitorów komputerowych 19 cali LG. Wszystko połączyłem kablem VGA, sygnał rozdzieliłem splitterem VGA, w sumie dwoma łączonymi kaskadowo. Wszystko jest ok. gdy sygnał idzie tylko na monitory 19 calowe. Gdy do splittera podłączam telewizory w trybie PC obraz na monitorach komputerowych zaczyna delikatnie migotać, a na TV jest idealny. Sygnał wyświetlam w rozdzielczości 800x600 60Hz. Splitter VGA z pasmem 400 MHz. Kable VGA 14 pinowe - brak 9 pina. Czy ktoś może coś doradzić?

0 2
  • #2 14 Lis 2012 13:33
    anmedia
    Poziom 39  

Musisz wmontowac w siec wzmacniacz/e. Np taki labo taki lub taki ktory pozwala na laczenie do 64 monitorow.

0
  • #3 16 Lis 2012 22:17
    piotr2x3
    Poziom 2  

No tak właśnie mam. Monitory podłączone są przez rozdzielacz VGA. Problem polega na tym że małe monitory działają idealnie nawet do 40 metrów. Jednak gdy do rozdzielacza dołączę TV 55 cali to nagle pojawiają się smużenia, poziome migające pasy zarówno na duży jak i na małych. Przypuszczam, że jest to wina różnych informacji jakie docierają do karty graficznej z małych i dużych monitorów odnośnie ich wielkości i wówczas karta zaczyna wysyłać cuda. aby zaspokoić dwa rodzaje monitorów. Może rozwiązaniem byłoby wywalenie pinów w kablu w jednym monitorze, pinów które odpowiadają za przekazywanie informacji dla kary o wielkości monitora. Ale to są tylko moje przypuszczenia i wolałbym jakiejś informacji od kogoś kto się na tym zna bo ja nie jestem elektronikiem.

0