Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MPC 2800 - nie działa panel , brak pod¶wietlenia ...

14 Lis 2012 13:16 4755 19
  • Poziom 16  
    Witam, problem z kopiark± Ricoh MPC 2800, Klient zgłosił "czarny panel" , z problemami z panelem w MPC 2500 już nie raz się spotkałem ale co¶ takiego słyszę pierwszy raz.

Jutro wybieram się do Klienta a że mam trochę drogi proszę o sugestię , może kto¶ spotkał się już z tym problemem.

Mam u siebie MPC 2500 "na czę¶ci" ale panel chyba jest inny ??

pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 25  
    Mialem podobny przypadek dwukrotnie wlasnie w maszynach C2800. W obu uszkodzony byl wyswietlacz, ktory powodowal przy okazji padanie mikrobezpiecznika SMD na plytce sterujacej, wiec cos na panelu LCD zwiera/przeciaza plytke. Robilem kiedys fotke ilustrujaca polozenie owego bezpiecznika, jak znajde to dokleje do posta.

Numery czesci (LCD i plytka sterujaca) wg parts catalogu sa do tych maszyn inne niz do serii C2500.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    czyli jak podmienię sam wy¶wietlacz to nic się nie zmieni ?

rozumiem że bezpiecznik do wymiany czy można go w jaki¶ sposób zewrzeć na próbę ? czy od razu muszę wymienić i wy¶wietlacz i płytę ?

gdzie go szukać ? ( bezpiecznika )

pozdr
  • PCBway
  • Poziom 25  
    Jak podmienisz sam LCD to nie bedzie mial sterowania dopoki nie zajmiesz sie bezpiecznikiem na plytce sterujacej.

Mozesz go zewrzec na probe - ja wlasnie "drutowalem". Pamietaj tylko, ze jezeli zrobisz to bez wymiany panela LCD na sprawny, to mozesz usmiercic plytke na dobre...

Nie mam niestety tej fotki bezpiecznika, zginela wraz ze starym telefonem. Jest w kazdym razie opisany jako "F" albo "FU" wiec z pomoca lupy na pewno go znajdziesz, plytka sterujaca nie jest specjalnie duza.

Aha, u mnie objawem nie byl calkowicie czarny ekran - podswietlanie dzialalo, ale tresc obrazu byla ledwo widoczna, rozmyta i ogolnie nie majaca nic wspolnego z wlasciwa. W kazdym razie jezeli bezpiecznik okaze sie padniety to mozesz zalozyc z dosc duza doza prawdopodobienstwa, ze przyczyna usterki jest wyswietlacz.
  • Poziom 16  
    odswierze troche temat , kopiarka dlugo stala nim Klient zdecydowal sie na naprawe

no i teraz to mam dopiero prawdziwy problem ....

kupilem druga mpc 2800 sprawna z stosunkowo nie duzym przebiegiem i stwierdzilem ze poprostu zamienie maszyny tylko przerzuce materialy eksploatacyjne co by sie w miare stan zgadzal, na ale majac druga kopiarke u siebie az ciezko nie bylo sprawdzic co tak naprawde sie uszkodzilo , wiec tak na poczatek w sumie bez sensu ale zeby miec pewnosc zamienialem fuser i inne materaly eksploatacyjne, ponziej zamienilem panel to samo , zamienilem ukl lasera to samo , zamienilem zasilacz bez rezultatu , zamienilem plyte glownao samo , na koniec stwierdzilem ze podmienie jeszcze ta plyte pod plyta glowana ta na ktorej jest nvram ( zgralem nvram) zamienilem te plyty bez rezultatu, poddalem sie i przerzucilem z powrotem ta plyte do sprawnej maszyny i tu dopiero powstal problem bo ta maszyna rowniez przestala dzialac :cry: objaw dokladnie ten sam jak w maszynie Klienta , juz mi doslownie rece opadly bo chyba bede musial kupic nastepna a czas goni , moze przcyhodzi Wam cos to glowy co to mzoe byc ?

pozdrawiam
  • Poziom 17  
    ja tak spalilem poł 1515ps, podmienilem laser poszedl- plytka z optyki poszla-bicu jak wyzej fuser tak dostal ze walek dociskowy wtopil sie w grzejny - zasilacz zmienilem na koncu to było to a napiecie wszedzie puszczał normalne :]
  • Poziom 17  
    a zmieniłe¶ bezpiecznik na odwrocie płyty steruj±cej (za zasilaj±c±)?
  • Poziom 26  
    Witam serdecznie,

...a wystarczylo zapytac odpowienie osoby.

Twoj problem spowodowany byl uszkodzeniem Polygon Motor ktory rownoczesnie spalil plyte BICU. W tym wypadku nalezalo wymienic obydwie rzeczy jednoczesnie. Po wymianie najprowdopodobniej maszyna wyswietli blad SC 995 albo 955 juz nie pamietam co ogolnie oznacza koniecznosc wprowadzenia numeru seryjnego Twojej aktualnej maszyny i po sprawie.

Jakbys dobrze spojrzal to bys zobaczyl ikony na pulpicie ale to juz po sprawie wiec sumujac:

Wymien Polygon mirror motor no i BICU plyte jak wyswietli sc 9... to wpisz numer seryjny . W razie klopotow pisz,

Twoje numery czesci wedlug mojej wiedzy ale sprawdz sam
    Polygon Mirror Motor AX06 0396
    BICU D025 5115

pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Jakbys dobrze spojrzal to bys zobaczyl ikony na pulpicie ale to juz po sprawie

dzieki za odpowiedzi , no wlasnie w tym problem ze w uszkodzonej maszynie nic sie nie wsywietlalo, tak jak napisalem wczesniej panel byl "czarny" , podmienialem caly modul lasera ze sprawnej kopiarki ale nie przyszlo mi do glowy ze moze byc cos jeszcze

rozumiem ze uszkodzony "laser" uszkodzil moja sprawna plyte BICU ?

co tam na niej moglo "walnac" moze da sie to naprawic

a moze ktos z Was ma cos takiego na czesci , stan obojetny w sumie mam juz dwie ;)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Nie mam pojecia co na plycie jest uszkodzone bo nie musze sie zastanawiac ale tak jak mowisz uszkodzony laser uszkodzil dobra plyte.

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam

Mam podobny problem w MP C2800 ,martwy czarny wy¶wietlacz LCD, loguj±c się z kompa pojawia się bł±d SC202.

Czyli wychodzi ,ze uwalony Laser Motor i płyta BICU ?

Cena za plyte BICU kosmos :
    D0255113 - D0255115 - PCB:BICU:AT-C2:GW:ASS'Y - 1290 zł netto
    AX060318 - AX060396 - POLYGON MIRROR MOTOR DC24V - 320 zł netto

pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

EDIT

Znalazlem bezpiecznik na płycie BICU ,ma wartosc 76v 2A ,oznaczony jako FU1 przy zł±czu CN105 i CN104 (od panela LCD) ,ale u mnie on jest sprawny :(
  • Poziom 10  
    w tych kopiarkach gdy pada silnik lasera uszkadza rezystorki na płycie. tym samym napieciem jest zasilany ekran pulpitu dlatego ¶wietlówki nie działaj±. w tessa jest opisana ta usterka i jakie to sa rezystorki. jesli bedziesz miał cierpliwo¶ć to po kabelkach z lasera do wtyczki i dalej na płycie dojdziesz jaki to jest rezystorek zajmie ci to jakies 30 min. ja tak doszedłem do usterki
  • Poziom 10  
    To nie sa te rezystorki przy tej kostce, z tego co pamiętam rezystorek znajduje sie na obrzeżu płyty. Po sciezkach dojdziesz bez najmniejszego problemu. w tej chwili nie mam doj¶cia do tessy
  • Poziom 16  
    na kiedy to potrzebujesz ?
  • Poziom 15  
    Od¶wieżam temat, ale pytanie dotyczy MP C3001. Naprawił kto¶ t± płytę, co tam pada. W 2800 i 2500 bez problemu da się naprawić, tutaj szukam uszkodzonego elementu, ale nie mogę nic znaleĽć.
  • Poziom 19  
    Naprawilem chyba wszystkie te kopiarki z wadliwym silnikiem lasera ale powiem ze z padnieta mpc3001 to sie nie spotkalem. Nie wiem czy tam jest ten nowy model polygon motor bo w mpc4502 napewno jest. Rezystory te ktore sie przepalaja sa przy konektorze do ktorego wchodza czarne przewody grubsze od innych(te sa zasilajace) jak dobrze pamietam w dole plyty bicu. Ale mialem tez przypadek jeden ze nie byly przepalone mimo awari tego silnika. Wymienilem wtedy tylko silnik(panel sie swiecil normalnie)