Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C#][Visual Studio 2010] - Błąd przy instalacji VS2010

przemko07 14 Lis 2012 15:40 2334 10
  • #1 14 Lis 2012 15:40
    przemko07
    Poziom 16  

Witam, mam obraz VS2010 z MSDN dla studentów za darmo.
    Dostałem projekt do zrobienia, przy wykorzystaniu WPF'a w C#.
    Chciałem wykorzystać do tego VS2010 jednak nie przechodzi mi instalacja.
    Screen ten pokazuje na ile instalacja mi pozwala, kolejny krok to jest błąd.
    Jedyny błąd jaki dostaje, nie dostaje nic innego.
    Obraz to Visual Studio 2010 (x86). Prosiłbym o nie tyle pomoc w zainstalowaniu VS2010 ale może raczej umożliwienie mi pracy z WPF'em, nie mam żadnego doświadczenia w tworzeniu aplikacji z tej technologii, ale pamiętając WinForm, to tylko VS pozwalał na fajną zabawę z WinForm, więc wydawało mi się że VS będzie niezbędny. :)
    dziękuje i pozdrawiam

Edit: sorki, coś źle pewnie zrobiłem z upload'em zdjęcia, teraz wszystko jest :)

0 10
  • #2 14 Lis 2012 15:44
    marcinj12
    Poziom 40  

A gdzie rzeczony błąd??

0
  • #3 14 Lis 2012 18:24
    tomekptk
    Poziom 11  

Aby zainstalować Visual studio konieczne są pewne komponenty, które nie zawsze istnieją w pakiecie instalacyjnym. Podczas instalacji najlepiej mieć otwarte połącznie z Internetem, wtedy teoretycznie instaler powinien sam sobie pobrać potrzebne elementy. Na początek pobierz i zainstaluj ręcznie, to, czego brak zgłasza instaler, czyli: Multi-Targeting Pack for Microsoft .NET Framework 4.

0
  • #4 14 Lis 2012 19:11
    przemko07
    Poziom 16  

Ok, zainstalowałem, uruchomiłem ponownie PC i włączyłem instalacje ponownie.
    Na początku znowu dostałem informacje że nie ma "Multi Targeting Pack", ale pomimo tego wlaczylem jeszcze raz instalacje, i zadziałało. targeting pack został zainstalowany, a przynajmniej przeszło przez niego bezboleśnie.
    Jeszcze przed instalacją zrobiłem screena
    Od razu po "zainstalowaniu" dostałem kolejny błąd
    Następnie gdy wyszedłem z okienka instalacji dostałem błąd

Edit: nie wiem czy log będzie potrzebny, ale zamieszczam

0
  • #5 14 Lis 2012 20:44
    marcinj12
    Poziom 40  

Cóż, z tym środowiskiem już tak jest, że albo instalacja pójdzie gładko, albo nie i wtedy pozostaje walka metodą prób i błędów...
    Log wskazuje na problem z .NET Framework 4 Multi-Targeting Pack.
    Może to byś uszkodzona wersja obrazu (bo rozumiem że korzystasz z obraz, nie z Web Installera?) - jeśli masz szybkie łącze, spróbuj pobrać go ponownie - ze strony Microsoftu.

Proponuję też spróbować poniższych kroków:
    - odinstaluj .NET Framwork 4.0
    - zainstaluj ponownie stąd najnowszy .NET Framwork 4.0
    - Zapuść instalację i zobacz co się stanie...

Jeżeli nie pomoże:
    - odinstaluj z systemu wszystkie instalacje, które zaczynają się na Microsoft ;) - z których instalator korzysta: w szczególności wszystkie Microsoft Visual C++ Redtistributable, które instalują się prawie ze wszystkim i ma się ich 8 wersji na jednym systemie...
    - na stronie Microsoftu poczytaj o wymaganych preinstalowanymch programach: czy masz najnowszy/wymagany Windows Installer?
    - ostatecznie, spróbuj webowej wersji instalatora

0
  • #6 14 Lis 2012 21:14
    przemko07
    Poziom 16  

Dzięki Marcin, od razu się za to wezmę,
    a co do konkretnego mojego pytania.
    VS2012 ma świetnie zorganizowane winform, tak bardzo że wątpię czy jest jakiś inny program do obsługi tej technologii. I z tym wiąże się moje pytanie, czy z wpf'em jest możliwość pracy na innych programach niż VS ?

0
  • #7 14 Lis 2012 21:47
    marcinj12
    Poziom 40  

Cóż, ja nie korzystam jak dotąd ani z WPFa ani z z VS2012 więc się nie wypowiem...
    Inne programy na pewno są - zawsze można program w notatniku napisać i skompilować ;), więc pewnie coś innego wymyślili... Choćby darmowy SharpDevelop, ale raczej lepszego GUI do .NETa jak VisualStudio nie znajdziesz - robiłem kiedyś podejście do SharpDevelop i niby obsługuje większość platformy .NET, ale jak przyjdzie co do czego to okazuje się że tu czegoś nie zaimplementowali, tam czegoś brakuje... Jeśli chodzi o WPF to darmowa wersja Express też umożliwia tworzenie w takich aplikacji - może Ci ona wystarczy zamiast wersji Professional?

0
  • #8 15 Lis 2012 10:37
    przemko07
    Poziom 16  

Net frame work się zainstalował bezproblemowo, i instalator VS bezproblemowo go wykrył.
    Screen z przed instalacji
    Jednak błąd nadal wyskakuje

0
  • #9 15 Lis 2012 11:12
    marcinj12
    Poziom 40  

Dopiero teraz zauważyłem, że ten log jest doklejany ;)
    Przed kolejną instalacją - usuń go, żeby stworzył się od nowa.
    Ale ostatni błąd jest inny:

Cytat:
    CRootComponent::Install(): Cannot install; setup files failed verification.
    ....
    ERROR_INSTALL_PACKAGE_INVALID returned in CRootComponent::Install; the following file is invalid: f:\vs_setup.msi

Po mojemu to może oznaczać, że plik instalacyjny jest uszkodzony lub na inną wersję systemu (masz 64 bity czy 32?).
    Czy próbowałeś, jak radziłem wcześniej, pobrać go od nowa ze strony Microsoftu?

PS. Spróbuj też uruchamiać instalator jako administrator - jeżeli korzystasz z Win7.
    PS. 2. tutaj jest problem podobny do Twojego.

0
  • #10 15 Lis 2012 11:25
    przemko07
    Poziom 16  

Mam procesor o architekturze 32 bity, ale zapewniano mnie że ta wersja będzie u mnie działała. Windows XP professional(5.1). Nie ściągałem od nowa obraz gdyż znajomy korzystał z tego samego i nie miał żadnych problemów.

0
  • #11 15 Lis 2012 11:51
    marcinj12
    Poziom 40  

Cóż, w takim razie proponuję tylko;
    - zainstalować najnowszy Windows installer
    - odinstalować wszystkie Microsoft Visual C++ Redtistributable
    - spróbować instalacji.
    - jeżeli się nie powiedzie - mimo wszystko ściągnąć obraz raz jeszcze :)

0
  Szukaj w 5mln produktów