Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark 100XL - Regeneracja tuszu 100XL nie 100XLA

Sołtys_Elbląga 14 Lis 2012 17:27 13884 12
  • #1 14 Lis 2012 17:27
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Witam, jako, że sporo osób szuka możliwości napełnienia tuszu 100XL, piszę z myślą, że pomogę niejednemu użytkownikowi. Posiadam kombajn Lexmark s305 i jedyne oryginalne pojemniki z tuszem jakie miałem to przy zakupie, które otrzymuje się gratis. Od tamtej pory zakupuje 100XL, jako, że sporo drukuję to niedawno zakupiłem dopiero czwarty raz komplet. Kartridże można napełniać jednak ma to swoje ograniczenie.

Kupuję przeźroczyste pojemniki, kiedy w pojemniku jest już końcówka tuszu a raczej już jego brak to drukarka informuje mnie o dopiero 1/3 całego stanu. Wtedy czym prędzej biorę igłę ze strzykawką i dolewam odpowiednie kolory na max. Staram się uzupełniać je zanim skończy się zapas w pojemniku.

Zanim drukarka uzna, że tuszu nie ma całkowicie w pojemniku, jestem w stanie uzupełnić je 4 razy. Jest to sprawdzony przeze mnie sposób, jednak jeszcze zakupuję zestawy regeneracyjne i testuję. Jak na razie z niewielkim powodzeniem, gdyż jeden zasychał w połowie druku na głowicy a na chwilę obecną zasycha po 1 - 2 dniach, staram się codziennie robić wydruk próbny aby móc w każdej chwili korzystać bez obaw o kolejne wyciąganie głowicy i jej udrożnienie.

Z pewnością mój sposób jest mniej korzystny niż zakup tuszy 100XLA jednak zakupując 100XL nie odczuwam takiej różnicy w portfelu niż przy zakupie pojemników umożliwiających wieczne napełnianie.

Przy niedalekiej okazji dowiem się przy której zmianie tuszu drukarka przestaje pamiętać pierwsze pojemniki - te stare mam zamknięte hermetycznie, wiem, że się przydadzą, gdyż mój poprzednik HP pamiętał tylko 5 ostatnich. Mam nadzieję, że tu jest podobnie, wtedy też te ostatnie pojemniki zostaną ponownie napełnione i dzięki temu nie będę musiał kupować kolejnych 100XL a uzupełniać te, które leżą i czekają na półce.

0 12
  • #2 14 Sty 2013 19:57
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Jeżeli jest ktoś chętny pomóc, mogę przyjąć puste pojemniki w celach testów. Wsadziłem piąty pojemniczek i nadal pierwszy pamięta. Albo pamięć zapisana w cipie tego pojemnika albo w pamięci drukarki siedzi więcej pojemników, np 10.

0
  • #3 19 Sty 2013 14:52
    jmg123
    Poziom 14  

Mam klienta który ma takie 4 urządzenia na tusze 100xl, i kupuje u mnie po 40-50 pojemników miesięcznie . I powiem szczerze ze ciągle trzyma w pamięci stare.Nie wiem ile one maja pamięci ale chyba duzo

0
  • #4 19 Sty 2013 22:13
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Pamięć pewnie zapisana jest w chipie pojemnika a nie idzie w drukarce. Jeden z użytkowników elektrody wysłał mi 8 pojemników i każdy był pusty. Ciekawie na jakiej zasadzie działa to ustrojstwo. Na dniach przeprowadze badania. Aczkolwiek z moją wiedzą pewnie będą nici....

0
  • #5 11 Lut 2013 21:16
    DawidMisiak
    Poziom 8  

Mam ten sam problem, i wydaje się, że jak na razie nie ma dobrego rozwiązania.

Zauważyłem jednak, że na stronie Link pojawiły się same chipy jak do 100xla.

Zakładając, że faktycznie działają jak 100xla to napełniając kartridż ponowne lub przekładając chip do nowego kartridża teoretycznie można by korzystać z niego bez ograniczeń. Próbował ktoś takiego rozwiązania???

0
  • #6 08 Mar 2013 07:39
    jonbrawo
    Poziom 9  

Faktycznie pamięć może być w chipie tuszu a nie drukarce.
    Posiadam s305 i taka sama drukarkę posiada znajomy.

Uzupełnienie tuszu w 100XL spowodowało wystąpienie komunikatu o nieprawidłowej ilości tuszu na pokładzie i z drukowania nici.

Wziąłem od znajomego tusz na wykończeniu, dolałem na maxa tusz "aż się wylewało" bo oszukać pamięć drukarki (drukarka nigdy wcześniej nie zarejestrowała obecność tego tuszu na pokładzie wiec nie mogła zapisać do pamięci stanu napełnienia tuszu).
    Po napełnieniu i włożeniu do drukarki myślałem że się udało bo poziom był wskazany na połowę ale po dwóch czyszczeniach pojawił się komunikat że niski poziom jest a po kolejnych paru czyszczeniach że bardzo niski aż do pustego a pojemnik jest prawie full. Zresztą jak się weźmie w rękę to czuć wagę wstrzykniętego płynu.

Tak więc to chyba nie pamięć drukarki ma na to wpływ. Pozdrawiam

0
  • #7 09 Mar 2013 15:12
    DawidMisiak
    Poziom 8  

To nie jest pamięć drukarki, ale kwestia chipa.

Chip XL po wydrukowaniu określonej liczby wydruków blokuje się i nie pozwala drukować dalej.

Chip XLA pozwala drukować dalej, nawet wtedy gdy teoretycznie nie ma już tuszu. Dlatego można go napełnić tuszem.

Niestety, ani w XL ani XLA raczej NIE ZRESETUJESZ. Może jednak spróbować sposobów, o których napisano tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11996835#11996835..

W sieci można kupić też same chipy.

0
  • #8 09 Mar 2013 20:31
    rys57
    Moderator

DawidMisiak napisał:
    Chip XL po wydrukowaniu określonej liczby wydruków blokuje się i nie pozwala drukować dalej.

Chip XLA pozwala drukować dalej, nawet wtedy gdy teoretycznie nie ma już tuszu. Dlatego można go napełnić tuszem.

Wszystko w temacie.

0
  • #9 28 Sty 2016 22:00
    PIKOLO85
    Poziom 1  

witam chciałbym pomóc wszystkim którzy mają kartridże 100XL z chipem i po napełnieniu ich drukarka dalej widzi pusty kartridże. Sposób jest banalny i co najważniejsze darmowy (co najwyżej 3żł), nie trzeba kupować żadnych chipów które oszukują drukarkę. Wystarczy taki chip potraktować iskrą z zapalniczki, u mnie pomogło drukarka widzi ful (oczywiście zapalniczka nie na kamień)

0
  • #10 02 Lut 2016 23:27
    tdx110
    Poziom 18  

Niestety mi nie pomógł napisany przez kolegę "PIKOLO85" sposób.
    Iskra przeszła przez chip, jednak dalej jest ten sam efekt.
    Dodatkowo jeśli odkleję chip od kartridża to go nie widzi.
    Jak przykleję to wraca do tego momentu w jakim odkleiłem.

0
  • #11 19 Lut 2016 12:33
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Mi się uzbierało kilka chipów i faktycznie, jedne się zresetowały od iskry a inne nie.

0
  • #12 23 Lut 2016 17:08
    tdx110
    Poziom 18  

Może u mnie jest ten problem że ja miałem tusze 100 a nie 100XL.
    Teraz przyszły 100XL, więc jak już się zużyją to sprawdzę patent z iskrą.
    Można jeszcze podać tylko jak wygląda ta płytka z chipem, którą użytkownik PIKOLO85 traktował iskrą?
    Może zasada kiedy działa a kiedy nie jest powiązana z wyglądem płytki z chipem?
    Ja np. miałem płytkę z chipem przezroczystą, jakby układ był w sylikonie.

0
  • #13 06 Wrz 2016 16:20
    767667
    Użytkownik usunął konto