Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blackberry 8900 - Brak dźwięków

14 Nov 2012 17:40 1476 4
  • Level 11  
    Witam!
    Dostałem do zrobienia BB8900 w którym nie działają dźwięki. Wszystkie inne funkcje telefonu są sprawne. Wyglądało to na nie działający buzer ale okazało się, że buzer jest sprawny. Po dłuższym przeglądzie okazało się, że uszkodzony jest element pokazany na zdjęciach (zaznaczony na niebiesko). Nie wiem za co on odpowiada, bo nie mogę znaleźć schematu (po numerze też nie mogę wygooglować bo szklaczek roztrzaskany w drobny mak) ale jak wspomniałem wszystkie funkcje poza dźwiękami z buzera działają bezproblemowo. Czy da się ten element czymś zastąpić, czy trzeba wymieniać całą taśmę.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 38  
    Ja wymieniałem całą taśmę, nie znalazłem nigdzie opisu co to takiego.
  • Level 11  
    Też myślałem żeby wymienić, tylko gdzie ją kupić. Przemieliłem kilka hurtowni i nigdzie nie ma :(
  • Level 38  
    Ja kupuje na ebay z Chin leci co prawda dość długo bo czasem i 2 miesiące ale jak nie ma rady to klient jest uprzedzony i czeka.
  • Level 11  
    Zaznaczony element to wzmacniacz audio. Niestety nie można go zastąpić niczym innym a przynajmniej ja nie znalazłem zamiennika. Przelutowałem go ze starej taśmy i wszystko jest cacy.
    Temat zmykam