Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orion TV4200 HD - Pulsuje obraz wraz z diodą na CTRL.

wojtek zurt 14 Lis 2012 19:54 948 2
  • #1 14 Lis 2012 19:54
    wojtek zurt
    Poziom 11  

Witam, na początku zaznaczę, że tv zbudowany jest na panelu S42AX-YD01, również wszystkie płyty są Samsunga. Usterka polega na cyklicznym rozświetlaniu się ekranu, ok. 2 razy na sekundę. Obraz nie jest prawidłowy- ma postać niebieskawej powierzchni (punkcików). Po wywołaniu jakiejkolwiek grafiki np."volume" widać, że poziomy pasek pojawia się w postaci zmiany barwy części ekranu od samego dołu, do górnej krawędzi obrazu- co świadczy o nieprawidłowej pracy Y. Co charakterystyczne- w rytmie pulsowania obrazu miga jedna z diod na CTRL (LJ41-03387A). Druga dioda świeci ciągle. Oczywiście wszystlie napięcia z zasilacza ok. Typuję wadliwy CTRL, ale przed kupnem modułu proszę o ocenę moich wniosków przez szanownych Kolegów.

0 2
  • #3 15 Lis 2012 19:21
    wojtek zurt
    Poziom 11  

Chyba rzeczywiście zbytnio się pośpieszyłem z tym CTRL-em. Na razie go nie kupię. Dzięki za sugestię Kol. lisek. W najbliższym czasie przyjrzę się Y-sus i Y-buffer, tym bardziej, że faktycznie na Y-sus, na samym początku wymieniłem mocno spuchnięty C5040 (100µF/50V), ale pomyślałem, że nie ma to związku z usterką.

0