Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie telewizji naziemnej w telefunken

14 Lis 2012 21:28 1611 9
  • Poziom 7  
    [s] Witam. Jakiś czas temu otrzymałem z Niemiec telewizor marki telefunekn model t19r906 i z tego co pisze na nim posiada m.in. DVB . Z tego co się dowiedziałem umożliwia mi to do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej bez kupowania dodatkowego dekoderu. Mój problem polega na tym że nie wiem jak to uruchomić i czy w ogóle się da .. Co prawda jest przycisk Dtv który chyba jest odpowiedzialny za to ale po jego naciśnięciu każe nam wpisać kod pin którego nie znam .. proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  • Moderator
    W Niemczech jest stosowany MPEG2, w Polsce MPEG4. Będzie co najwyżej odbierał dźwięk. Pozostaje dodatkowy zewnętrzny dekoder.
    Prawdopodobnie ktoś wprowadził PIN-kod do zabezpieczenia, zacznij o 1234, 0000, 1111, 8888, jak nie podziała to pozostaje kod serwisowy. Poszukaj w necie.
  • Poziom 7  
    Dzięki poszło na 0000. Właśnie mi szuka kanałów.. A da się jakoś obejść z tego mpge 2 na mpge 4 ?
  • Poziom 33  
    Tylko i wyłącznie kupno tunera DVB-T MPEG4/H.264/AVC.
  • Moderator
    A do tego nie każdy model/egzemplarz modułu Ci chce współpracować z każdym telewizorem. Bywa ze nawet trzeba dobierać poszczególne wersje do poszczególnych wersji oprogramowania w odbiornikach. Do tego moduły CI najczęściej grzeją się niemiłosiernie i po pewnym czasie zaczynają się zawieszać. U mnie w firmie usiłowaliśmy "oswoić kilka odbiorników w ten sposób i po testach z kilkoma modelami CI na kilkunastu telewizorach udało się sparować pojedyncze egzemplarze. Były z nimi ciągłe problemy z zawieszaniem. Skończyło się że zakupiono odbiorniki z MPEG4 a stare telewizory z MPEG2 działają jako monitory.
  • Poziom 40  
    A ja nie mam aż tak złych doświadczeń z tymi modułami. Tylko jeden egzemplarz Sony nie chciał współpracować. Zazwyczaj w necie lub czasami u sprzedawcy w znanym serwisie aukcyjnym bywa lista tv współpracujących, bądź nie z modułami. To że nie ma HD no fakt, ale nie ma dodatkowych pilotów dekoderów i uczenia klienta posługiwania się pilotami w obu dłoniach... Podsumowując są ewidentne plusy i minusy.
  • Poziom 39  

Problem braku HD będzie widoczny po tym, jeśli TVP opuści mux-1 i przejdzie tylko na kanały HD w mux-3 (TVP1 i TVP2), ale to stanie się najwcześniej w lipcu przyszłego roku.