Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual C++ 2010 - Odwołanie się w oknie pomocniczym do zmiennej z okna głównego.

Nutaharion 14 Lis 2012 23:10 1164 2
 • #1 14 Lis 2012 23:10
  Nutaharion
  Poziom 9  

  Witam,

  Pozwolę sobie opisać całą historię, może ktoś znajdzie sposób na lepsze zorganizowanie mojego projektu.

  Na lekcję programowania mamy stworzyć w Visual C++ 2010 ciekawy program. Niektórzy robią kółko krzyżyk, niektórzy tetris itp. itd. Ja wybrałem grę planszową Monopol.

  Stworzyłem Form1.h w którym znajduje się plansza gry (wszystkie pola i textboxy pokazujące aktualnie rzucającego gracza + kostki). Wszystko testowałem działa, łącznie z ruchem pionka.

  Następnie chciałem dodać możliwość kupowania nieruchomości i tutaj pojawia się problem.

  Po kliknięciu na pole z nieruchomością pokazuje się nowe okno. W oknie tym z tablicy umieszczonej w Form1.h muszę pobrać wartość czynszu. Okno, które się pokazuje zapisane jest w TOkno.h i zaimportowane do Form1.h jako:

  Kod: vb
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Moim problemem jest to, że nie wiem jak zaimportować zmienną z Form1.h do TPola.h. Wyczytałem w internecie poradniki o zmiennych globalnych i odwołaniu się za pomocą extern ale wtedy w kompilatorze pojawiają się błędy linkowania. Dodałem nawet oddzielny plik TZmienne.h w którym to wszystko zapisałem i próbowałem się odwołać ale także miałem błędy z linkowaniem.

  Zatem czy mógłby ktoś łopatologicznie opisać sposób rozwiązania mojego problemu albo podać inny sposób na zrobienie tego odwołania?

  Dodam, że chciałbym żeby to był import z Form1.h ponieważ razem z tym nowym oknem informującym o wysokości czynszu pojawiają się buttony KUP (kupuje nieruchomość), ROZBUDUJ (podwyższa czynsz), SPRZEDAJ (sprzedaje) i ZAMKNIJ (zamyka to okno które pokazuje info o nieruchomości).

  0 2
 • Pomocny post
  #2 14 Lis 2012 23:36
  Mad.
  Poziom 18  

  Przed wyświetleniem okna, ustaw zmienną czynszu.

  Kod: cpp
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  W nowym oknie będziesz miał dostęp do lokalnej zmiennej. Po wykonaniu operacji i zamknięciu okna, będziesz mógł zaktualizować czynsz w form1 (w drugą stronę).

  1
 • #3 15 Lis 2012 21:05
  Nutaharion
  Poziom 9  

  Dzięki, wszystko się wyświetla jak należy :-))

  0