Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

buderus logano G124 - usterka wyświetlacza i być może sterownika

14 Lis 2012 23:41 1725 4
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc. Popsuł mi się wyświetlacz w kotle Buderus Logano G124. Objaw był taki że kocioł trzeba obsługiwać ręcznie gdyż na wyświetlaczu nic nie widać ( tylko jakieś wężyki)
    Dziś była pan z serwisu i powiedział że jeśli popsuty jest tylko wyświetlacz to koszt wyniesie 1200zł , a jeśli jest to też to co w środku ( czyli jak się domyślam sterownik ) koszt to będzie 3600zł !!! Te koszty mnie dobiły :cry: ; nie znam się na kotłach ale w dobie gdy supernowoczesne komputery i iphony kosztują 2 tyś koszt tego wyświetlacza wydaje mi się kosmiczny. Proszę więc o radę . Czy to możliwe że wyświetlacz tyle kosztuje, może są jakieś zamienniki lub istnieje inny sposób naprawy. Dodam , że kocioł ma 5 lat i do tej pory sprawował się bez zarzutu. :|
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Podane ceny przez serwisanta są prawdziwe. Wyświetlacz CM ... 1200 a ta druga cena dotyczy całej nowej automatyki (bo wszystko jest na 1 płycie)

choccolade napisał:
    komputery i iphony kosztują 2 tyś koszt tego wyświetlacza wydaje mi się kosmiczny.

Zawsze mozesz spróbować zapiąć iPhona do kotła.

Nie ma innej standardowej drogi naprawy, chyba ze znajdziesz elektronika pasjonata który znajdzie uszkodzony element elektroniczny w sterowniku (oczywiście schemat elektroniczny nie jest dostępny).
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Za 1500 kupisz cały kocioł używany, przełożysz i jeszcze masz full części.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedzi i pomoc . Co do podpięcia iphona to próbowałam i nie podziałało :D ale poważnie- sprawa została rozwiązana przez wymianę wyświetlacza ; koszt część + usługa - 1200zł Jakoś to przełknę. Raz jeszcze dzięki i pozdrawiam