Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawisze Myszy i Klawisze Trwałe w WIN 7

poddachem 14 Lis 2012 23:53 1335 0
  • #1 14 Lis 2012 23:53
    poddachem
    Poziom 8  

Witam.

Zamieszczam swoją sprawę, choć prawdę mówiąc już tyle przewertowałem w tej kwestii, że jeśli uda się rozwiązać tę zagadkę, to będzie cud…

Jestem osobą niepełnosprawną i przy kompie pracuję przy pomocy KLAWISZY TRWAŁYCH i KLAWISZY MYSZY. Bez tych funkcji nie jestem w stanie na kompie nic zrobić… Do tej pory pracowałem na Windowsie XP… Teraz piłem nowego kompa z Windows 7 Home...

Na Windowsie XP, funkcje KLAWISZY MYSZY mogłem ustawić na WYŁĄCZONYM klawiszu NUM LOCK, dzięki czemu po WŁĄCZENIU NUM LOCK'a, klawiatura numeryczna działała jako cyfry (np. kalkulator).. Na nowym komputerze teoretycznie istnieje możliwość ustawienia KLAWISZY MYSZY na WYŁĄCZONYM NUM LOCK'u, ale w rzeczywistości przy takim ustawieniu klawiatura numeryczna nie działa tak, jak powinna, tzn:

- DZIAŁA KLIKNIĘCIE I „PRAWOKLIK”

- ZACZYNA DZIAŁAĆ TRWAŁY KLAWISZ WINDOWS

- NIE DZIAŁA PRZESUWANIE KURSORA KLAWISZAMI 7, 8, 9, 4, 6, 1, 2, 3…

- W EDYTORACH TEKSTOWYCH ZACZYNA DZIAŁAĆ SKRÓT „CTRL+STRZAŁKA”; bowiem przy WŁĄCZONYM NUM, ten skrót działa, ale dopiero po dwukrotnym wciśnięciu klawisza Ctrl…

Natomiast gdy ustawię, aby KLAWISZE MYSZY działały przy WŁĄCZONYM NUM-LOCK’u, to funkcja KLAWISZY MYSZY działa poprawnie, ale przestaje działać TRWAŁY KLAWISZ WINDOWS i nie działa kombinacja klawiszy CTRL+STRZAŁKA…

Do tej pory przekonany byłem, że jest to błąd systemu operacyjnego, ale po przekazaniu tej sprawy do Microsoftu i przeanalizowaniu jej przez Microsoft, twierdzą, że u nich wszystko działa poprawnie… Próbują mi „wcisnąć”, że to wada kompa, tylko że sprawdziłem to na kilku komputerach z WIN 7 i VISTĄ i na każdym jest to samo…

Próbowałem rozwikłać tą zagadkę już na 1000 sposobów i nic… Najbardziej zastanawia mnie to, dlaczego na WYŁĄCZONYM NUM-ie działa klikanie, a klawisze kierunkowe (7, 8, 9, 4, 6, 1, 2, 3) nadal działają jako klawisze nawigacji (klawisze strzałki). –Coś jakby „wymuszało” na nich funkcję klawiszy nawigacji… -Tylko co…??? Na pewno nie SCROLL LOCK, bo sprawdziłem…

Wiem, że to zawiły problem. Ale może wpadniecie na to, w czym problem… Może jest to kwestia jakiegoś prostego przestawienia o którym nie mam pojęcia…

Macie jakieś pomysły?; sugestie…?

0 0
  Szukaj w 5mln produktów