Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator vaillant 360f - transmisja radiowa zawodzi

15 Lis 2012 08:48 1296 2
  • Poziom 8  
    witam

Regulator 360f steruje u mnie kotłem atmoTEC VUW pro, mieszkanie 53m
    od czasu do czasu pojawiają sie problemy z transmisją radiową. Ostatnio np budzę sie w nocy bo mi gorąco (24) a kocioł grzeje pomimo żądanej 18, na wyświetlaczu widzę: "RF ERR".

Pytanie - czy ten regulator jest w stanie wysyłać poprawnie dane drogą radiową, bo próbowałem już w różnych miejscach go ustawiać i krew mnie zalewa. Początkowo wydaje się że działa, a po jakimś czasie czas zaczyna grzać jak dziki.

Aktualnie nadajnik znajduje się około 10 metrów od odbiornika w dwóch sąsiednich pomieszczeniach - pomiędzy nimi w lini prostej są jedynie zwykłe drzwi pokojowe - czyli nie ma nic coby zakłócało łączność,

sprawdziłem już że gruba ściana działowa pogarsza transmisje danych,

do sprawdzenia transmisji używam wbudowanego trybu diagnostycznego opisanego w instrukcji: co 5 sekund nadawany jest sygnał radiowy, licznik pokazuje ilość udanych transmisji. Po ośmiu minutach test się kończy i pokazuje ilość udanych transmisji na 99 max, W bieżącym położeniu jest na poziomie 95, przy ścianie działowej spadało to nawet do 80-90.

do zasilania używam dwóch baterii alkalicznych - aktualne napięcie 3.0 V

co jeszcze mogę sprawdzić?

Czy wzajemny kierunek nadajnika-odbiornika może mieć znaczenie?

A może nadajnik bedzie lepiej działał na wyższym napięciu? (baterie litowe 1.7V, lub np 3 baterie zamiast dwóch)

nie znalazłem na forum podobnego tematu - czy to znaczy że tylko ja mam problemy z radiowym regulatorem?

pozdrawiam
    Piotr

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod.serwisant73
  • Poziom 8  
    sprawdziłem że różne napięcie zasilania (akumulatory 1.2V, bat litowe 1.7V) nie wpływają na poprawność transmisji,

podobnie zmiana wzajemnego położenia nadajnik odbiornik (przodem, bokiem, itp...) również nie zmienia wyników testów - zawsze mam około 95 procent udanych transmisji (93-98)

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Popraw pisownię w postach- raportowane!
    mod.serwisant73
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeżeli masz jeszcze sterownik na gwarancji zaproś serwisanta Vaillant na wizytę w ramach gwarancji.