Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

i5, i7 czy coś innego? Dla informatyka/grafika/gracza.

15 Lis 2012 10:21 1296 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Tak jak w temacie, co lepiej wybrać? i5 z większą ilościa GHz, i7, czy coś innego?
    Jest w ogólne dostępny jakiś lepszy procesor od i7?
    Pytanie na ten moment jest teoretyczne, ponieważ mój aktualny PC mniej więcej dobrze się spisuje, ale zastanawiam się do kupna czego mogę pomału się przymierzać (w tym bądź następnym roku). Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    PS: Linki do aukcji/informacji mile widziane
  • Poziom 17  
    Można też wybrać Xeona, zwłaszcza, jeśli planujesz użyć karty graficznej PCI-E a w i5 i i7 często jest zintegrowana grafika. Sugeruję poczekać z zakupem do następnego roku jeśli nie ma ciśnienia - teraz zaczyna się świąteczna gorączka i ceny lekko idą w górę.
  • Poziom 29  
    Witam

Aukcje internetowe gotowych zestawów radzę omijać. Są one źle dobrane i nie warte swojej ceny. Z zasilaczmi nie wiadomych firm.

Sugerował bym się zainteresować i5. Jest to dobry, wydajny procesor dający możliwośc wymiany na i7 jak troche potanieją. Cena za i5 i tak jest wysoka, niestety intel się ceni.....

Do tego sensowna karta grafiki np. nowy Radeon 7850.
    Dobry zasilacznp OCZ 550-600W.
    Dwa dyski SSD 128 GB na system i 1TB @ 7200rpm na multimedia.
    Płyta główna z SATA3 i USB 3.
    Obudowę proponuję Sailentum PC Gladius.
    RAM 4-8 GB.
  • Poziom 17  
    fiend_ napisał:

Nie rozumiem co to ma do rzeczy?
    Nie ma z resztą Xeon'ów które da się sensownie podkręcić...

Założyciel wątku pytał się o i5 i7 i czy jest coś lepszego od i7. Zintegrowana grafika jest zwykle "w cenie procesora", więc są przypadki kiedy taniej wyjdzie wzięcie xeona zamiast i7 (z resztą na tym forum było już kilka dyskusji).
  • Poziom 43  
    Jaki sprzęt posiadasz teraz i jakim budżetem dysponujesz ? Mówimy o i7 na LGA1155 czy 2011 ? Bo od jednego i7 jest wydajniejszy inny i7.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za odpowiedzi. Jak na razie pytam orientacyjnie, by wiedzieć do kupna czego przymierzać się w przyszłości, dlatego nie mogę w pełni odpowiedzieć na szczegółowe pytania a wszelkie linki i ceny i parametry sa mile widziane

vmrexor napisał:

Założyciel wątku pytał się o i5 i7 i czy jest coś lepszego od i7.

Dokładnie. Pytam czy jest / będzie coś lepszego od i7 w przyszłym roku (no chyba że mój sprzęt trafi awaria albo wygram masę kasy na loterii, w co wątpię).
    Jakie osiągi ma ten Xeon? Jakie są teraz mocniejsze procesory z serii i7?
  • Poziom 43  
    Skoro piszesz że jesteś grafikiem to to rozszerz- dla gracza więcej niż i5-2500k nie trzeba, z kolei dla grafika jeśli robi wielkie projekty/ renderuje/ obrabia wielkoformatowo to im mocniejszy procesor tym lepszy (szybszy czas obróbki, większa moc obliczeniowa itd.
    Jak profesjonalnie się tym zajmujesz to warto zainteresować się LGA 2011 chipset X79 i najtańszym i7-3820.