Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja sieci - Modem Asmax -> Switch x2 -> router wifi... + remote d

15 Lis 2012 12:01 1416 2
 • Poziom 2  
  Witajcie,

  Mam zagwozdkę.... Mianowicie :

  Mam internet ADSL od Netii, stały adres IP, łącze się poprzez modem/router AR 901.

  Z modemu wychodzę na switche które mi rozdzielają sieć kablową po pomieszczeniach i ten modem/router mi rozdziela adresy IP np 192.168.0.100-199.

  Ponieważ potrzebuję również sieć wifi, wykorzystałem do tego router wifi TPlink WR543G.
  Router/wifi podłączyłem do sieci kablowej poprzez port wan i stworzyłem nową dodatkową sieć która mi rozprowadza adresy ip 192.168.1.100-199.

  Z punktu widzenia internetowego wszystko działa, natomiast mam problem gdy laptopy w sieci wifi chcą współpracować z urządzeniami w sieci kablowej.
  NP.
  Mamy kserokopiarke w sieci kablowej która również pracuje jako skaner, problem się pojawia gdy chce ze skanera (w sieci kablowej) wysłać plik do laptopa (w sieci wifi). Podejrzewam że router/wifi mi na to nie pozwala.

  Teoretycznie mógłbym podłączyć router/wifi bezpośrednio do modem/routera i wykorzystać tylko router/wifi żeby rozprowadzić 1 sieć, są jednak 2 rzeczy które mi to uniemożliwiają

  1.) Router wifi jest w tym momencie schowany i daleko od laptopów które korzystałyby z sieci wifi i jest przez to kiepski sygnał i kiepskie łącze.
  2.) Mam potrzebę połączenia się z poza sieci poprzez remote desktop do jednego kompa wewnątrz sieci, i w takiej konfiguracji bym musiał stworzyć wirtualne serwery na 2 urządzeniach, na modem/routerze oraz na routerze/Wifi, co mi się nie uśmiecha.

  Może mi ktoś coś poradzić ?

  Dziękuje z góry i pozdrawiam
 • Moderator - Sieci, Internet
  Zrób z WR543g punkt dostępowy, omijając port WAN i wyłączając na nim DHCP.
 • Poziom 2  
  Ok,

  Teraz jest wszystko git ....

  Dzięki jeszcze raz ...

  PZDR