Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel CA-5 - podłączenie przez modem

15 Lis 2012 15:12 2526 7
 • Poziom 14  
  Witam serdecznie
  Mam małe pytanko.
  Czy łącząc się przez modem z centralką CA-5 muszę być podpięty do linii telefonicznej czy muszę się "wdzwonić" z innego numeru?
  Kolejne pytanie, jeśli nie jest potrzebna linia telefoniczna to jak nawiązać połączenie? Przy połączeniach modemowych program pyta przeważnie o numer z którym ma się połączyć i hasło.

  Ok temat ogarnąłem - jest w instrukcji - przepraszam że zachowałem się jak ... :)
  ale mam inne pytanie.
  Żeby połączyć się lokalnie potrzebuje wg. schematu pociągnąć zasilanie z AUX i COM-a na zaciski TIP i RING przez rezystor... Czy to może tak zostać po podłączeniu do linii telefonicznej?
  Czy nie spali centralki jeśli ktoś będzie do mnie dzwonił na stacjonarny?
  Z tego co mi wiadomo to prąd dzwonienia to ~60V więc ... stąd moje obawy.
 • OptexOptex
 • Poziom 18  
  Kolego do CA-5 potrzebujesz jedynie modemu, możesz się spiąc na "krótko" z centralą bez wybierania numeru, jedynie podniesienie słuchawki. Nazywa się to "lokalne" nawet w instrukcji.

  Zależnie od modemu, jednak we wszystkich laptopach które używałem nie trzeba ani kondensatora, ani rezystora. Kabelek telefoniczny ma 2 przewody, i tyle. Zaciskasz kabelek 2,3 pin 1:1 i gotowe.

  M.
 • OptexOptex
 • Poziom 14  
  Chyba się nie rozumiemy.
  Centralka podpięta pod tel. stacjonarny (dzwoni jak jest naruszone któreś wejście) i chciałbym do tego podpiąć modem "lokalnie" jako że na AUX i COM jest 12V a a momencie jak ktoś dzwoni na stacjonarny telefon, napięcie wynosi około ~60V - boje się, że spalę centralkę
 • Poziom 32  
  Nie dokładnie Ciebie rozumiem technolo ale jeśli tobie o to chodzi o czym myślę to centrala wchodzi w stan alarmu przy naruszeniu wejścia i gdy jest w stanie czuwania i jezeli ma uruchomiona opcje wybierania numeru to wtedy dopiero podpina sie do linii telefonicznej -odłączając aparat telefoniczny i zaczyna sie procedura wybierania numeru.
 • Poziom 14  
  Może jednak narysuje o co mi chodzi :)

  Dokładnie chciałem podpinać modem w miejsce telefonu stacjonarnego tak żeby nie odpinać linii telefonicznej.
 • Poziom 32  
  Lokalnie to znaczy bez linii miejskiej telefonicznej.
 • Poziom 17  
  Witam. Szczerze ja bym nie ryzykował takiego rozwiązania. Zauważ, że przy takim podłączeniu podajesz napięcie lini telefonicznej na AUX centrali, z którego prawdopodobnie zasilasz pozostałe elementy systemu. Jak już w tym temacie padlo jest to ok 60v które ograniczysz tylko rezystorkiem 220om. Prawdopodobnie dojdzie do uszkodzenia czujników jeżeli będą pobierały z tego złącza zasilanie, a najprędzej usmaży się rezystorek
  Podczas połączenia z centralą czy to zdalnie z innego numeru czy też lokalnie za pomocą rezystorka wprowadzasz dialer centrali w tryb nasłuchiwania. Napięcie podczas rozmowy telefonicznej na zaciskach telefonu to ok10-15V czyli tyle ile symuluje układ z opornikiem. Dla rozwiania wszelakich wątpliwości podepnij sobie wszystko tak jak masz na rysunku za wyjątkiem właśnie COM i AUX i zmierz napięcia jakie panują na niepodłączonych kabelkach
 • Poziom 14  
  Dzięki wielkie za odpowiedzi
  Temat opanowany. Zrobiłem gniazdo poza skrzynią centralki, wypuściłem kabelek 2x2x0,5 i podłączyłem do gniazda - teraz w zależności od tego co mi potrzeba podłączam wtyczkę 2 piny (linia telefoniczna) lub 4 piny z przygotowanym kabelkiem pod połączenie modemowe "lokalne"
  Nie ma potrzeby otwierać centralki, tym bardziej, że nie za dobry mam do niej dostęp.

  Pozdrawiam