Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie karty microSD HC firmy Adata

15 Lis 2012 15:24 3258 4
  • Poziom 11  
    Witam

Mam następujący problem. Jakiś miesiąc temu kupiłem kartę pamięci micro SD HC firmy Adata. Zrobiłem sobie na dysku w kompie kopie starej karty i przekopiowałem z niej dane na nową kartę. Wszystko działało bez problemu aż do wczoraj. Wieczorem wyszedłem do knajpy ze znajomymi, telefon cały czas miałem w kieszeni spodni. Nigdzie mi nie spadł, nie zalał się ani nic z tych rzeczy. Po powrocie do domu i wyciągnięciu telefonu z kieszeni zauważyłem że telefon wyświetla mi komunikat o wyjęciu karty pamięci. Już kiedyś miałem podobny przypadek ze starą kartą więc wyłączyłem tel, wyciągłem karte, włożyłem ją na nowo i włączyłem tel. Po uruchomieniu w pasku powiadomień miałem komunikat o skanowaniu karty pamięci więc uznałem że wszystko jest ok. Ustawiłem budzik i poszedłem spać. Rano budzik zadzwonił ale z inna melodyjka niż miałem ustawiona więc chciałem ustawić kawałek który zawsze mam na budzik. Wchodzę do muzyki a tam pustka, wchodzę do galerii i też pusto. W ustawieniach pamięci sprawdziłem, że jednak telefon karty nadal nie wykrywa. Dodatkowo zauważyłem, że telefon jest bardzo nagrzany w miejscu gdzie jest włożona karta. Szybko wyjąłem ta karte, telefon i karta ostygły więc włożyłem ją jeszcze raz i po kilku chwilach karta znowu była ciepła i nie wykrywał jej telefon. Wrzuciłem kartę do czytnika w kompie i też jej nie wykrywa ale w czytniku się nie grzeje tak jak w telefonie. Podejrzewam, że karta jest uszkodzona nie mam tylko pojęcia jak do tego mogło dojść. Fakt na dworze był lekki przymrozek ale nie chce mi się wierzyć żeby w trakcie 15 minutowego spaceru coś się z karta stało z powodu niskiej temperatury. Ma ktoś może jakieś pomysły jak sprawdzić czy karta rzeczywiście mogła się w jakiś sposób uszkodzić? Chwilowo nie mam możliwości sprawdzenia jej na innym telefonie.
  • Poziom 43  
    Mogła się uszkodzić, to nie są niezniszczalne produkty. ;-)
    Na gwarancję.
  • Poziom 2  
    Mi dwukrotnie padła A-DATA (co pół roku). Co ciekawe, jedna z tych kart A-data (microSDHC 32GB) dała się formatować do około kilkunastu procent, po czym się zawieszała.
    Karty sd często mają podane wymagania temp np od -25 do 85 stopni... wątpię jednak, aby to mógł być to powód awarii.
    Jestem ciekaw, czy ktoś ma podobne "nieprzyjemne" doświadczenia z microSD HC A-data (10 klasy) (np Kingstony nigdy mi nie padały).
  • Poziom 14  
    Może jakieś mikopęknięcia lub po prostu wadliwa karta. A sprawdzałeś po włożeniu w czytnik i do kompa w programie do patrycjonowania, czy też jej nie widzi ? Bo może straciła MFT na skutek jakiegoś zwarcia.
  • Poziom 11  
    Karta została już dawno temu wymieniona na drodze reklamacji. Nowa śmiga od grudnia zeszłego roku i jak na razie nie zaobserwowałem żeby były z nią jakieś problemy.