Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E75 - Nokia e75 ciemny ekran lub śnieży

Alpina72 15 Lis 2012 15:30 1872 8
  • #1 15 Lis 2012 15:30
    Alpina72
    Poziom 7  

Witam.
    Mam problem z moją nokią e75.
    Mianowicie po wymianie taśmy slidera, wszystko bylo dobrze do czasu gdy blaska osłaniająca gniado w którym tasma slidera łączy panelu, nie przydusiła taśmy panelu (troche nie zrozumiale pisze ale mam nadzieje ze ogarniacie).
    Na ekranie pojawiły sie biale kropki i kolorowe kreski. Po wymianie panelu to samo. Raz poruszałem troche taśmą i pojawił sie normalny ekran. Ale po chwili zrobił sie czarny i koniec.
    Po właczeniu jest wibra, klawiatura sie podświetla a ekran podswietla sie na czrarno.
    POMOCY! moze kto mi podpowiedziec o co tu chodzi?

0 8
  • #3 15 Lis 2012 16:26
    kopppl
    Poziom 13  

Spróbuj mocniej docisnąc tam gdzie masz miejsca połączeń nie wiem jak to jest w Twoim telefonie ale ja kiedyś kupiłem tel z niby uszkodzona taśma a wystarczyło poprostu docisnąc to miejsce gdzie łączy się wyświetlacz z taśmą.
    Jak nie pomoże to wymiana z pewnością uszkodzonej taśmy.

0
  • #4 15 Lis 2012 19:07
    Alpina72
    Poziom 7  

Ale mam kilka taśm na podmianke ;. orginlnych zarówno ajk i zamienników ;/ może spróbuje wyczyścic alkocholem gniazda i wtedy zobaczymy ;

0
  • #5 17 Lis 2012 21:02
    kopppl
    Poziom 13  

No i napisz jak efekty!

0
  • Pomocny post
    #6 18 Lis 2012 11:30
    KRY5PIN
    Poziom 31  

A według mnie jest to wina lcd, przeważnie przy rozbiórce telefonu ludzie uszkadzają taśmę albo gniazdo od lcd. Przy takich objawach ( jeżeli na ślepo wszystko działa) zawsze mam do wymiany wyświetlacz.

0
  • #7 19 Lis 2012 19:35
    Alpina72
    Poziom 7  

Wyczyścilem dzis gniazda i nadal to samo :( tel się włącza, wibra jest, klawiatura podświetla a ekran tylko podświetla na czarno :( koppol, mówisz ze to lcd, ale jak mógł się on uszkodzic skoro ta blaszka ochronna przydusila taśmę panelu a nei ekranu? jest taka możliwość ze zrobiła spinola i padł lcd czy nie?

0
  • Pomocny post
    #8 19 Lis 2012 20:18
    kopppl
    Poziom 13  

No to tak: jeśli masz taśmy i podstawiałeś i nic to nie jest to wina taśmy a lcd.
    Podstaw lcd i będzie wiadomo.

0
  • #9 19 Lis 2012 20:25
    Alpina72
    Poziom 7  

Robiłem wlasnie e65. Patrze a taka sama wtyczka. Podpinam i śmiga. To wina LCD.
    Dzięki na pomoc ;))) zamawiam zaraz LCD i gites ;)

0