Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Royal Lux 5599 TXT Bifonic (D) - niebieski obraz

baks 02 Feb 2005 18:06 1814 5
    baks
    Level 21  
    Mam odbiornik jak w temacie uszkodzenie polega na tym że cały czas ekran jes zwężony do rozmiarów panoramicznych i jes niebieski. Realizuje poprawnie wszystkie funkcje tj. parametry obrazu, dźwięku wchodzi sie normalnie w menu strojenia tylko problem polega na tym ze nie chce złapać żadnego kanału, OSD poprawne. Sprawdziłem wyjście euro jest i co stwierdziłem to brak synchronizacji Nie posiadam żadnej dokumentacji do tego odbiornika, ściagnąlem co prawda schemat do tego modelu z elektrody ale jest zupełnie co innego. U mnie jest to chassis na procku ST 9291I6B1/EJS M22AH 9948Y, pamięć 24C08. Wsad też podstawiałem i nic. Nie wiem jakie powinny być napiecia na układzie TDA 8174A ale nie podobaja mi sie one. Mile widziane wszelkie sugestie. Zgóry dzieki.
    jasiek2010
    Level 25  
    Witam, zacząłeś od pamięci a podstawowe pomiary RGB zrobione?
    czy są zbliżone do siebie napięcia poszczególnych elektrod?
    Niepodobają Ci się napięcia tda,a czy całą aplikację jego przejrzałeś i elki sprawdziłeś ?bo ta panorama to bardziej sprawa ramki czyli tego tda niż pamięci,tak mi się wydaje.Pozdr.
    baks
    Level 21  
    Napięcia RGB są w porządku. Niestety nie posiadam aplikacji tego układu ale został on przeze mnie podstawiony i jest to samo. Co do RGB to pisałem że OSD czyli kolory MENU są ok. Brak jest tylko jakiegokolwiek śniegu. Dzieki za szybka odpowiedź temat cały czas otwarty. Postaram sie zrobić wiecej pomiarów i zdobyć aplikacje tego ukałdu. Pozdrawiam
    baks
    Level 21  
    Wielkie dzieki. Jesteś wielki teraz może nastąpi jakiś przeło w tej mojej naprawie. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję.
    baks
    Level 21  
    Winowajcą okazał sie układ STV 2116 A. Po włożeniu telewizor nie chciał wystartować dało sie słychać dziwne bulgotanie okazało sie że przy okazji padłą jeszcze kwarc 503 kHz oznaczony na płycie X 201. Po wymianie telewizor działa bez zastrzeżeń. Dziekuje wszystkim za okazaną pomoc w szczególności koledze tele.max za schemat. Pozdrawiam