Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica FD226 - Chłodnica/skraplacz - brak albo jaki¶ nowy wynalazek?

krru 15 Nov 2012 18:19 1653 3
    krru
    Level 33  
    Witam,

Mam takie pytanie, bo pierwszy raz spotkałem się z tak± sytuacj±. Mianowicie mam now± lodówkę (jak w temacie, ale pytanie jest ogólne) i ona nie ma z tyłu wymiennika ciepła. Tylna ¶cianka wygł±da jakby pokryta foli± aluminiow±, ale to nie jest blacha bo nie jest zimna w dotyku a czuć jakby pod spodem był karton lub styropian. To mi raczej wygl±da na typow± izolację ciepln±.
    Czyżby wszedł w użycie jaki¶ nowy wynalazek zastępuj±cy typow± chłodnicę/skraplacz z tyłu lodówki?
  • Helpful post
    kwantor
    Level 38  
    Tak, jest ukryty w tylnej sciance. Przynaajmniej paj±ki nie będ± się gnieĽdzić.
    ag1112
    Level 14  
    Pewno to lodówka typu NO FROST
    tutaj masz wytłumaczenie działania :)

krru
    Level 33  
    Dzięki za wyjasnienia. Maj±c pewno¶ć, że nie ma tam jakiego¶ kosmicznego błędu montażu odważyłem się wł±czyć tę lodówkę i zadziałała. Tylko jeden fakt nie zgadza się z hipotez±, że ta odpowiednik chłodnicy jest w tylnej ¶ciance - ona się wcale nie grzeje. Za to ciepłe s± ¶cianki boczne - takie typowe, blaszane. Chyba będę musiał zapewnić tej lodówce nieco miejsca po bokach.
    Natomiast, jesli chodzi o film, to nie zauważyłem w tej lodówce żadnych wiatraków, to jest typowa jednoagregatowa, dwukomorowa lodówka domowa.