Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford focus 1,8 TDCI 2004 nie działa część wskaźników

simi74 15 Lis 2012 18:24 6144 4
  • #1 15 Lis 2012 18:24
    simi74
    Poziom 9  

Witam
    mam problem z moim focusem. W sobotę wyjąłem akumulator z autka, żeby go naładować. Po naładowaniu i podłączeniu okazało się, że nie wszystkie kontrolki i wskaźniki działają.
    działa: kontrolka oleju, poduszki, otwarcia drzwi, świateł drogowych i kierunkowskazów
    przestały działać wszystkie wskaźniki (obrotomierz, prędkościomierz, temp), nie działają kontrolki ręcznego, świec żarowych.
    Myślałem, że po kilki uruchomieniach silnika to minie... niestety
    Próbowałem odpiąć akumulator, podpinać inny... bez skutku
    Sprawdziłem, wydaje mi się, że wszystkie bezpieczniki i nic.
    Najznamienitszy elektryk w moim miasteczku nawet nie chciał zajrzeć do niego.
    Jakieś pomysły macie??

0 4
  • #2 02 Sty 2013 13:33
    PINTO_pol
    Poziom 10  

Witam, tak dla potomności podzielisz się z rozwiązaniem twojego problemu?...bo akurat mam to samo ;(

2
  • #3 02 Sty 2013 15:25
    simi74
    Poziom 9  

Liczniki do wymiany. Kupiłem używany, koszt 100 zł. Wszystko śmiga. Problem pozostał tylko taki, że stan licznika wzrósł o dodatkowe 100 tys km (bo przebieg jest zapisywany w pamięci licznika)

1
  • #4 03 Sty 2013 08:50
    PINTO_pol
    Poziom 10  

A u mnie o dziwo, wszystko zadziałało i działa po staremu, czyli się "samo" naprawiło.
    Próbowałem wprowadzić licznik w tryb serwisowy (jest wzmianka gdzieś tu, na forum). Oczywiście bez rezultatu, przy najmniej tak myślałem, bo nic się nie działo.
    Wciskałem guzik, przekręcałem kluczyk, czekałem 10-15-20 sekund i NIC = zero zmian. Dałem Sobie na luz. A po pół godziny wsiadłem, odpaliłem a tu zegary raz max na prawo, potem powrót i wszystko hula :D

pozdrawiam

0
  • #5 19 Maj 2014 21:18
    simi74
    Poziom 9  

U mnie niestety zegary do wymiany. Rada dla innych wymieniających zegary: stan licznika jest zapisany na zegarze. Mój focus "postarzał" się nagle z 80k km do 190k km. Mimo wymiany w ASO nie chcieli ustawić mi stanu licznika jak z przed naprawy.

0