Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK I 99 r. - Centralny zamek, uszkodzony sterownik??

Albus 15 Lis 2012 20:28 4884 6
  • #1 15 Lis 2012 20:28
    Albus
    Poziom 21  

Witam , problem jest w centralnym zamku Ford Focus 1999r. Centralny zamek tylko na kluczyk bez pilota.
    ]
    Centralny przestaje działać (otwierają się jedne drzwi a pozostałe nie) Testowałem w drzwiach kierowcy i w drzwiach pasażera , taka sama sytuacja,
    Średnio dzieje się to po 14-16 przekręceniach kluczykiem.

Dodatkowo wykonałem próbę zamykając auto przyciskiem na drzwiach kierowcy od środka i tak samo po 14 lub 16 próbach (lock unlock) centralny przestaje działać.
    Gdyby nie próba przyciskiem obstawiałbym w zamkach drzwi problem jednak zastanawia mnie fakt przycisku lock unlock, czy w razie usterki w zamku drzwi przycisk "lock-unlock" będzie zachowywał się jak u mnie??

Proszę podpowiedzcie mi czy szukać sterownika i wymienić go czy jednak rozbierać drzwi dobierać się do mikro wyłączników?? bo wyczytałem już że 90% focusów cierpi na ten problem
    Czy te mikro wyłączniki o których piszą wszyscy to odpowiadają za sygnał otwartych lub zamkniętych drzwi czy też wyzwalają siłowniki ??

Dzięki

0 6
  • #2 15 Lis 2012 20:59
    Ireneo
    Poziom 40  

Jak się bawisz i zamykasz otwierasz na przemian to powinien przestać działać,jeżeli raz na jakiś czas nie ma reakcji to raczej szukaj w usterki w tych mikrowłącznikach.

0
  • #3 15 Lis 2012 22:08
    Albus
    Poziom 21  

Robiłem zamknij-otwórz bez przerwy i dochodzi do 16 razy maksymalnie, ale po to aby testować wiadomo. A usterka generalnie pojawią się okresowo

0
  • #4 17 Lis 2012 21:29
    Albus
    Poziom 21  

Sprawdziłem centralny zamek na sprawnym focusie i non stop kręcąc kluczykiem -raz w prawo a raz w lewo po 16 razach przestaje działać centralny zamek. Także czeka mnie dobranie się do zamków, czy zdjęcie tych gumek rzeczywiście pomaga ???

0
  • #5 21 Lut 2013 10:49
    lukasz8-5
    Poziom 2  

Witam focus 1.8tddi niedziala mi centralny zamek jak wkladam do zamka to otwiera tylko jedne drzwi a pilot wogole niereaguje a bateria dobra co moglo sie zepsuc???

3
  • #6 21 Lut 2013 16:06
    s.q
    Poziom 21  

Witaj, na tym forum obowiązuje język polski i odrobina własnej wiedzy na temat poruszany. Trochę własnej inicjatywy, sprawdziłeś chociaż bezpiecznik?

0
  • #7 22 Lut 2013 08:17
    lukasz8-5
    Poziom 2  

Dzieki właśnie o to mi chodziło żeby ktoś mi podpowiedział co może być przyczyną.
    Wymieniłem bezpiecznik i jest juz dobrze.

0
  Szukaj w 5mln produktów