Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

agregat ML90TB - Co to za część i czy jest potrzebna?

15 Lis 2012 21:23 1887 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam agregat ML90TB (który ma służyć do pompowania kół w rowerze) i jedną cześć która nie wiem do czego służy a z którą urządzenie nie działa.

Między fazą, a agregatem jest jest takie coś:
    agregat ML90TB - Co to za część i czy jest potrzebna?

Jeżeli powyższe za wiele nie mówi to może to bardziej pomoże:
    Link do katalogu z tym produktem.
    Na stronie 16 są trzy tabelki:
    pierwsza - "Compressor Model"
    druga - "Overload Model Number (Pre-Connecting Board)"
    trzecia - "Overload Model Number (Suit Connecting Board)"
    Moja część to ta trzecia - dokładny model to "9-541 ELECTRICA T0425-L6".

Gdy jest "to coś" jest podłączone to agregat załącza się na 2 sekundy i wyłącza na 10 i tak cały czas. Po ominięciu tego elementu agregat działa.

W końcu sedno sprawy: czy ten element jest potrzebny jeżeli agregat nie pracuje w lodówce?
    Normalnie bym potestował i się przekonał, ale mam go ze złomowiska i w razie czego mogę go oddać/wymienić ale jak za dwa tygodnie padnie to będzie trochę za późno.
  • Poziom 39  
    sachmiel napisał:
    mam go ze złomowiska
    I tam jego miejsce.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź.

Czyli to moje "coś" to zabezpieczenie przeciążeniowe?
    Sam w sobie ma prawie zerową rezystancję. A po podłączeniu do prądu w ogóle nie daje napięcia na agregat.

Tak już z ciekawości - jak potwierdzić, ze winny jest agregat a nie "to coś"?
    Opór na uzwojeniu głównym to 5 om. Na obwodzie startującym 21 om. Pomiędzy uzwojeniami 26 om.

edit
    literówka
  • Specjalista AGD
    sachmiel napisał:
    Czyli to moje "coś" to zabezpieczenie przeciążeniowe?
    Tak i jeżeli są takie objawy:
    sachmiel napisał:
    agregat załącza się na 2 sekundy i wyłącza na 10
    to jest szansa, że tylko to jest uszkodzone.
    sachmiel napisał:
    czy ten element jest potrzebny jeżeli agregat nie pracuje w lodówce?
    Tak.

sachmiel napisał:
    Gdy jest "to coś" jest podłączone to agregat załącza się na 2 sekundy
    sachmiel napisał:
    po podłączeniu do prądu w ogóle nie daje napięcia na agregat.
    To jak jest w końcu.
  • Poziom 9  
    zhudomel napisał:

sachmiel napisał:
    Gdy jest "to coś" jest podłączone to agregat załącza się na 2 sekundy
    sachmiel napisał:
    po podłączeniu do prądu w ogóle nie daje napięcia na agregat.
    To jak jest w końcu.

Bo zabezpieczenie odcina tylko obwód główny. Natomiast osobny układ który jest dla "uzwojenia rozruchowego" działa prawidłowo i co te 10s. agregat załącza się na 2 sekundy.

Natomiast jak już wcześniej wspomniałem, po ominięciu zabezpieczenia przeciążeniowego (czyli wymontowaniu i połączeniu styków na krótko) wszystko wydaje się działać prawidłowo.

Dlatego właśnie chciałbym się dowiedzieć czy mogę jakoś sprawdzić czy to zabezpieczenie odcina obwód bo silnik np pobiera za dużo prądu (co by wskazywało na jego uszkodzenie i awarię w niedalekiej przyszłości) czy samo zabezpieczenie nie działa prawidłowo.
  • Poziom 14  
    ten termik nagrzewa się przez 2 sekundy przez zbyt duży prąd rozruchowy i 10 sekund stygnie i spełnia swoją funkcję, podstaw inny i sprawdz ale raczej sprezarka dogorywa
  • Specjalista AGD
    sachmiel napisał:
    Bo zabezpieczenie odcina tylko obwód główny. Natomiast osobny układ który jest dla "uzwojenia rozruchowego" działa prawidłowo i co te 10s. agregat załącza się na 2 sekundy.
    Jeśli zabezpieczenie zadziała, to odcina całkowicie zasilanie sprężarki i w tym momencie nie działa żaden "osobny układ".
    sachmiel napisał:
    czy mogę jakoś sprawdzić czy to zabezpieczenie odcina obwód bo silnik np pobiera za dużo prądu (co by wskazywało na jego uszkodzenie i awarię w niedalekiej przyszłości) czy samo zabezpieczenie nie działa prawidłowo.
    Najprościej przez podłączenie innego zabezpieczenia (nowego).
    mroqa napisał:
    ten termik nagrzewa się przez 2 sekundy przez zbyt duży prąd rozruchowy i 10 sekund stygnie
    W takim przypadku stygnie co najmniej przez minutę (najczęściej ok. 90 sek) i dlatego jest szansa, że po prostu sam termik jest uszkodzony.
  • Poziom 9  
    zhudomel napisał:
    sachmiel napisał:
    Jeśli zabezpieczenie zadziała, to odcina całkowicie zasilanie sprężarki i w tym momencie nie działa żaden "osobny układ".

Masz rację. Zabezpieczenie odcina całe zasilanie.

Dzięki za odpowiedzi.