Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wieża Sony XO-D70 - czasami nie działa prawy kanał.

15 Lis 2012 22:32 1746 9
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem otóż czasami włączając wieże nie działa mi prawy kanał. Dzieje się tak zarówno po podłączeniu słuchawek. Muszę się trochę męczyć aby kanał "zaskoczył" znacznie podkręcając głośność co nie jest zbyt przyjemne. Jest to wieża jak w temacie (TA-DS70 - model samego wzmacniacza) do której raczej ciężko będzie znaleźć schematy gdyż była kupiona w latach 90' i nie była dostępna na rynku polskim.
    Chciałbym tylko aby ktoś mnie naprowadził jaki podzespół może powodować takie usterki.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 36  
    Jeżeli jest tak przekaźnik włączający głośniki to zaczął był jego sprawdzenia.
  • Poziom 11  
    Witam, ja nie winiłbym końcówki mocy skoro na wyjsciu słuchawkowym tez níe chodzi. Pierwsze co bym zrobił to sprawdzil czy nie ma zimnych lutów na płytce gdzie przetwazany jest sygnał wejscíowy.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    Sprawdziłem luty. Na moje oko wszystko jest w porządku. Zastanawia mnie tylko fakt, że dźwięk w złączu słuchawkowym włącza się w tym samym czasie co kolumny po załączeniu przekaźnika a na innych postach czytałem, że jest on tylko od załączania kolumn. Ostatnio zauważyłem też na prawym kanale z którym mam problemy, że przy niektórych częstotliwościach słychać delikatne charczenie, oraz często nierównomiernie jest rozłożony balans przez co muszę go ustawiać aby było równomiernie.
    Czy to dalej mogą być zimne luty?
  • Poziom 11  
    Szczerze wątpię. Wszystkie regulacje masz sterowane cyfrowo?
  • Poziom 7  
    Jeśli chodzi o regulację głośności lub balansu to za pomocą potencjometru obrotowego.
    Napiszę dokładniej do postów wyżej, że jeżeli kanał już się załączy (przez znaczne zwiększanie głośności potencjometrem) to działa cały czas i nie ma przerw w trakcie korzystania ze sprzętu. Dopiero po np. 1 dniu nie używania znowu problem wraca.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam. Powodem tego może być własnie potencjometr spróbuj go przeczyścić: spryskać spirytusem i pokręcić.
  • Poziom 7  
    Potencjometr już wyczyszczony. Jak na razie śmiga bez zarzutów :D Będę go obserwował teraz czy problem nie wróci. ale mam nadzieję, że nie :)
    dzięki stevard1511
  • Poziom 7  
    zamykam temacik