Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5530 - Czarny wyświetlacz lcd - nie upadła

jarroQ 15 Lis 2012 23:03 1233 4
  • #1 15 Lis 2012 23:03
    jarroQ
    Poziom 26  

Witam, rano zobaczyłem że moja nokia przestała działać tak jak powinna. LCD jest czarny i brakuje mu podświetlenia. Wygląda to tak jakby ekran nie wybudzał się.
    Wystarczy wymienić ekran i po sprawie czy to usterka bardziej skomplikowana?
    Serwisanci GSM powinni znać ten przypadek :)

P.S. wcześniej coś działo się z przeglądarką internetu, nie chciała się odpalić...

Obecnie przy włączeniu i dotykaniu klawiszy ze słuchawkami jest wibra. Po naciśnięciu przycisku aparatu robi zdjęcia i błyska białą diodą także płyta raczej ok.

0 4
  • #2 16 Lis 2012 00:10
    jacolp
    Poziom 13  

Powodów może być kilka. Możliwe że przy jakimś upadku taśma się wypieła. Chociaż wątpię. W tej nokii jest lcd na zacisk. Możliwe że oprogramowanie padło. Ale ja raczej na twoim miejscu podmienił wyświetlacz jeżeli masz taką możliwość. Jak będziesz kupował lcd do tej nokii. kup lepiej oryginał. Kiedyś kolega kupił podróbkę, i miał same problemy.

0
  • #3 17 Lis 2012 00:26
    elektrotechnik2011
    Poziom 10  

Tak jak napisał jacolp podmień lcd, jak zadziała inny to masz od razu odpowiedź. Uważaj też na zamienniki, lepiej kup oryginał niech będzie z demontażu ale oryginał. Znam z własnego doświdaczenia, że zamienniki w Nokii czasem nie działają. Daj znać jak podmienisz lcd. Oprogramowanie raczej nie, jakbyś miał coś z oprogramowaniem to telefon raczej by się restartował co jakiś czas ale wyświetlacz by działał. Jak nie pomoże podmiana odezwij się, może masz coś z gniazdem jeżli telefon był po upadku.

0
  • #4 17 Lis 2012 20:38
    kopppl
    Poziom 13  

Podmień wyświetlacz bo z pewnością to on jest winny.
    Jeżeli nie lcd to moze taśma ale nie wydaje mi się.

0
  • #5 18 Lis 2012 09:58
    piasek432
    Poziom 13  

wiele rzeczy moze byc przyczyna tego:)
    Jednak ja uwazam ze sa to dwie albo padl LCD albo po prostu soft:) w serwisie na pewno beda wiedziec o co chodzi od reki powinni to naprawic

0