Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

crown xls i jbl control 1

wesol76 15 Lis 2012 23:05 921 2
  • #1 15 Lis 2012 23:05
    wesol76
    Poziom 2  

Witam wszystkich mam krotkie pytanie, posiadam pare glosnikow jbl control 1 i mikser Soundcraft EPM8 do ktorych zakupilem wzmacniacz crown xls 202, po podlaczeniu slychac lekko zanikajacy dzwiek przy glosniejszych partiach, wzmacniacz nie sygnalizuje w tym czasie zadnej usterki , lampa clip rowniez nie zapala sie. Czy powodem moze byc zbyt niski poziom sygnalu z miksera ? Dodaje ze diody signal na obu kanalach mrugaja w zaleznosci od poziomu sygnalu.
    Paramerty glosnikow to 4 OHm, 150 W, a wzmacniacza 4 Ohm 250 W.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 16 Lis 2012 22:37
    montertb
    Poziom 22  

Głośniki zabezpieczone są tam dwoma żarówkami, może za duża moc jest podawana i to zabezpieczenie zaczyna działać?

zresztą, te JBLe chyba nie mają 150W, mimo że podaje producent... to chyba trochę za dużo na takie pikusie....

0
  • #3 17 Lis 2012 17:32
    wesol76
    Poziom 2  

Dzieki za sugestie, otworzylem jeden z glosnikow i faktycznie jak mowisz sa tam dwie noeonowki, zrobilem wiec test i koncowke odkrecilem prawie do polowy zakresu i ani drgna. Jestem naprawde zaskoczony ile radosci moga dac te maluchy. Wymielnilem przewody glosnikowe na 2x1.5 i mam wrazenie ze jest chyba lepiej .

0