Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 6 GY 2.0 136KM - Brak światła przeciwmgielnego

15 Lis 2012 23:40 5622 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Mój problem to brak światła przecimgielnego. Gdzie szukać usterki, napięcie nie dochodzi, sprawdziłem bezpieczniki pod maską i w kabinie, słychać przekaźnik podczas przekręcania manetki, kable w peszlu nie są pourywane. Czytałem gdzieś, że może to wina zainstalowanego haku (auto z niemiec). Wiem, że najprościej oddać go do elektryka, ale proszę o rady, które mozna wykonać samemu w garażu (lutownica i otwarty umysł jest:).
  • Moderator na urlopie...
    Piszesz w dziale dla zaawansowanych - przypominam!
    Piszesz, że "kable" sprawdziłeś (ale czy na pewno?), a ja zapytam, czy posiadasz schemat tegoż obwodu? Czego owej żarówce brakuje do poprawnego działania (masy, plusa)? Schemat w rękę i szukaj a nie na oślep może to, a może tamto...
    Aha i jeszcze tak na marginesie : http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_przeciwmg%C5%82owe
  • Poziom 39  
    Którego światła nie masz i w jakich okolicznościach? Jako, że występują przednie i tylne. I na wszelki wypadek informacja, że te światła są włączane w odpowiedniej kolejności i tylko przy włączonym oświetleniu zasadniczym.
  • Poziom 38  
    Witam
    Gniazda oryginalne z niemiec często miały ruchomy styk który przełączał światło przeciwmgielne z samochodu na przyczepkę w momencie zapięcia wtyczki automatycznie gasło przeciwmgielne w samochodzie,więc sprawdź jeszcze czy jest w gnieździe jak go rozkręcisz.Może też być że napięcie nie wychodzi z skrzynki bezpieczników.