Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Box - streamingowy box Android z obsługą AirPlay, DLNA i Miracast

piokrza 15 Nov 2012 23:57 2652 0
Computer Controls
 • Xiaomi Box - streamingowy box Android z obsługą AirPlay, DLNA i MiracastChiński producent Xiaomi, znany dzięki swym smartfonom MIUI, M1 i Mi2, wszedł właśnie na rynek urządzeń smart TV wprowadzając nowy set-top box Xiaomi Box (Hezi) TV. Podobnie jak w przypadku Apple TV, również model Xiaomi Box posiada zdolność do strumieniowego przesyłania treści ze źródeł internetowych oraz kompatybilnych smartfonów i tabletów. Podczas gdy Apple TV wspierał tylko swój własny system AirPlay, to Xiaomi oferuje już obsługę nie tylko AirPlay, ale i DLNA oraz Miracast, nazywane w skrócie MiLink. Urządzenie łączy się z siecią za pomocą portu Ethernet LAN lub łącza WiFi 802.11b/g/n.

  Bazujący na systemie Android - Xiaomi Box potrafi też strumieniowo przesyłać zdjęcia i filmy z telefonów Xiaomi, iPhone/iPad/iPod touch, urządzeń kompatybilnych z DLNA, jak również z komputera PC (w tej samej sieci domowej) bezprzewodowo do telewizora HD. Ponadto, filmy i programy telewizyjne z chińskich serwisów internetowych online wideo, w tym PPTV, PPS, Funshion, Sina Video, QQ Video, itd. Mały box został fabrycznie wyposażony w aplikacje muzyczne i gry.

  Xiaomi Box wyposażono w procesor Cortex A9 800 MHz i 1GB RAM. Urządzenie wspiera odtwarzanie kodeków wideo - H.264, VC-1, WMV-HD, MPEG1/2/4, Real 7/8/9; audio - MP3, WMA, APE, FLAC; oraz obrazów - JPG, MP, GIF i PNG. Poza wyjściem HDMI, box zapewni także kompozytowe wyjście wideo i cyfrowe wyjście audio. Port micro USB jest jest kompatybilny z OTG.

  Xiaomi box wejdzie na rynek w grudniu, a jego cena wyniesie 399 juanów chińskich (65 dolarów amerykańskich) lub 299 juanów chińskich (49 dolarów amerykańskich) dla użytkowników telefonów Xiaomi.

  Źródło: http://www.xiaomi.com/hezi

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1482 posts with rating 169, helped 5 times. Been with us since 2007 year.
 • Computer Controls