Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BRIGGS&STRATTON 12.5HP - nie chce odpalać

2zibi2 16 Lis 2012 00:03 9000 3
  • #1 16 Lis 2012 00:03
    2zibi2
    Poziom 2  

Witam
    Mam dwa problemy ze swoim traktorkiem z silnikiem BRIGGS & STRATTON 12.5 HP model 286707 :(

Pierwszy problem to: rozrusznik nie ma siły kręcić silnikiem tak jak by był słaby akumulator albo miał za dużą kompresje i trzeba kilka razy ruszyć kluczykiem żeby odpalić. Sprawdziłem już na kilku akumulatorach i jest to samo a rozrusznik jest nowy i na pewno sprawny. Jak wykręcę świece kręci bez problemu.

Drugi problem jest z odpaleniem zimnego silnika na ssaniu nie odpali wcale jak dźwignie gazu ustawie na minimum wtedy złapie i chodzi na wolnych obrotach ale jak chce dodać od razu gazu to gaśnie i nie chce już wcale odpalić jak pochodzi trochę i się zagrzeje wszystko wraca do normy

1 3
  • #2 16 Lis 2012 19:25
    frantic21
    Poziom 15  

Jeśli chodzi o odpalanie, to albo trzeba ustawić zawory, albo nie działa odprężnik na wałku rozrządu. Po zdjęciu głowicy i pokrywy zaworów możesz sprawdzić jedno i drugie.

4
  • #3 17 Lis 2012 21:50
    2zibi2
    Poziom 2  

Witam problem z kręceniem silnika chyba rozwiązany :) po wyjęciu zaworów okazało się że jeden był jakiś szlifowany i pewnie przez to nie działał poprawnie odprężnik.

Szukam teraz zaworów z tego co udało mi się ustalić to jeden ma numer 262246 a drugi 262247 ale niestety nie mogę takich znaleźć. Może ktoś wie gdzie można je znaleść :)

2
  • #4 20 Lis 2012 18:21
    frantic21
    Poziom 15  

To dolnozaworowy silnik, tak? Sprawdź jakie ma luzy na zaworach oraz poszukaj jak się je reguluje w takich silnikach.

1
  Szukaj w 5mln produktów