Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 routry Sagemcom F@st 2704 w siecie...

16 Lis 2012 00:19 5349 3
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie,
    Próbował ktos połączyć 2 routery sagemcom f@st 2704 w sieci? Założyłem sobie neostradę a mam multiroom w N i muszę połączyć oba dekodery w sieci.. do tej pory miałem radiowkę i bez problemu skonfigurowałem dwa routery w sieci, jednak z tymi sagemami mam ogromny kłopot... nie mam tez pewności czy rzeczywiscie maja WDS bo w internecie są rozbieżne informacje... a może lepiej pociągnąc kabel (chociaz wolałbym tego uniknąć bo kilka ścian jest na drodze...) albo kupić jakies 2 lepsze routery? tylko jakie?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Nie znam tego routera, ale wg instrukcji posiadają funkcjonalność zwaną sieci bezprzewodowej zwaną "Mostek". Spróbuję pokierować Cie, jak to zazwyczaj trzeba włączyć, chociaz pewności nie mam, czy zadziała. Na routerze "podrzędnym" (nie podłączonym do łącza internetowego) ustaw adres na LAN różny od LAN-u routera nadrzędnego, ale z tej samej podsieci - czyli jeśli "nadrzędny" ma na LAN IP 192.168.1., to na "podrzędnym" ustaw np. 192.168.1.2. Koniecznie wyłącz serwer DHCP na routerze "podrzędnym". Następnie włącz tryb "Bezprzewodowy mostek" w opcji "Sieć bezprzewodowa"-"Mostek"-"Tryb AP". W obydwu rouerach w "adres MAC zdalnego mostka" wpisz MAC karty bezprzewodowej routera po przeciwnej stronie połączenia. Ustaw w obydwu routerach w "podstawowych" ten sam SSID i kanał pracy. Wyłącz na czas testu zabezpieczenia, jak połączenie zaskoczy, to włączaj w kolejności od najlepszych do najsłabszych (WPA2-PSK, WPA-PSK, WEP) - nie wszystkie muszą działać dla trybu mostu, dlatego trzeba namierzyć możliwie najlepsze.

Cytat:
    a może lepiej pociągnąc kabel (chociaz wolałbym tego uniknąć bo kilka ścian jest na drodze...)

Te kilka ścian po drodze jest właśnie bardzo "silnym" argumentem za pociągnięciem kabla.. Radyjko niekoniecznie musi przez nie działać stabilnie, o ile w ogóle zaskoczy (nie wiem, co to za ściany).
  • Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedź! No własnie problem w tym, że robię tak jak piszesz ponieważ jeszcze tydzien temu jak miałem radiówke to bez problemu połączyłem 2 routery tp-linka... korzystałem z http://pclive.pl/porady-komputerowe/internet-...czenia-wds-mostu-pomiedzy-dwoma-ruterami.html tej instrukcji i działało... teraz robie tak samo na tych sagemach i nic...przeniosłem sie nawet na czas testowania, żeby oba routery były blisko siebie bez przeszkód typu sciana, strop... wyłączyłem zabezpieczenia i nic.. nie wiem czy te sagemy blokuja jeszcze jakos dodatkowo taka opcje zeby sąsiedzi nie korzystali z jednej umowy na poł czy poprostu nie ogarniam konfiguracji... ale tak jak mowiłem robie tak samo jak w przypadku tp-linków i nic...a po kablu działa bez problemu... a może znasz jakis dobry router pod neostradę z WDSem? bo przeraza mnie sciagniecie kabli tymbardziej, że musze pociągnąc 2... jeden na drugi koniec domu a drugi przez strop na gorę... ponieważ mam 2 dekodery z N i żaden nie jest koło gniazdka orange...
    EDIT:
    Właśnie spróbowałem skonfigorować tp-linka i tez na wifi nic a na kablu smiga...
    Edit 2:
    Może tu coś?
  • Poziom 7  
    Rozwiazany. Postawienie gargulca na tp-linku pomogło.
    pozdrawiam