Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Genius 6000 5.1 Kable do głośników

16 Lis 2012 01:27 2775 14
  • Poziom 9  
    Witam czy mógłby ktoś mi doradzić jakie kupić kable(chodzi o średnice typ itd.) do zestawu 5.1 Genius 6000. Dziękuje
  • Poziom 9  
    Dzięki, a jakiej firmy będą odpowiednie? zwykłe miedziane? Czy będzie zauważalna różnica w dźwięku(obecnie są zamontowane oryginalne chyba 0,5 z jakiegoś srebrnego stopu )?
  • Poziom 32  
    Sagano napisał:
    Dzięki, a jakiej firmy będą odpowiednie? zwykłe miedziane? Czy będzie zauważalna różnica w dźwięku(obecnie są zamontowane oryginalne chyba 0,5 z jakiegoś srebrnego stopu )?

A co niby mogłoby być powodem tej różnicy? Skorodowane, źle i niestabilnie kontaktujące połączenia to i owszem. Ale różnica w oporze kabla czy to będzie 0,1Ω czy tylko 0,1mΩ nie ma jakiegokolwiek wpływu na brzmienie głośnika 8Ω, mimo że każdy audiofil powie że w pierwszym przypadku dumping factor wynosi tylko 80 a w tym drugim aż 80 000. Tymczasem na faktyczne tłumienie głośnika ma wpływ suma rezystancji na którą składa się daleko nie tylko rezystancja samych kabli ale i wzmacniaczy (miała ona istotne znaczenie w dobie wzmacniaczy lampowych, w tranzystorowych bez trudu udaje się zejść do dziesiątych a nawet setnych części oma), ale nade wszystko - rezystancja drutu cewki głośnika. Dla glośnika 8Ω omów jest ona na poziomie 6-7Ω, reszta to tzw. impedancja ruchowa, wynikająca z przetwarzania części energii elektrycznej na energię mechaniczną układu drgającego. Tak więc nie ma zauważalnego znaczenia czy owa impedancja ruchowa np. 2Ω zostanie skonfrontowana z sumaryczną rezystancją 6,0001Ω czy też 6,1Ω. Ale są tacy którzy wierzą w magiczną moc cudownych kabli, i są w stanie ciężką kasę na nie wyłożyć :D

http://www.graj-end.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=103&Itemid=97
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno pytanie: jaka najlepsza będzie karta dźwiękowa pod genius 6000 5.1? Moja płyta główna to asrock P4V88+. Dzięki wam za odpowiedzi.
  • Poziom 9  
    Pomoże ktoś?
  • Poziom 21  
    Nie określiłeś budżetu. Wewnętrzna, czy zewnętrzna.
    Osobiście od dłuższego czasu choruję na Audiotrak MAYA U5. W swojej cenie raczej nie ma konkurencji.
  • Poziom 9  
    Nie orientuje się ile taka karta mogłaby kosztować, która byłaby najlepsza do tego zestawu. Ile ewentualnie musiałbym wyłożyć pieniędzy? zaproponuje ktoś ?
  • Poziom 21  
    Budżet musisz określić, bo im większy, tym lepszą kartę kupisz...
    Jeżeli masz te 200-250 zł to zastanów się nad MAYA U5.
  • Poziom 9  
    Jak mam określić budżet? skoro nie wiem co byłoby najlepsze pod ten zestaw. Ile będzie trzeba to przeznaczę.
  • Poziom 9  
    odświeżam temat, zastanawiam się nad CREATIVE Sound Blaster Recon 3D a Kartą muzyczną 7+1 ASUS XONAR DX 7.1 Dolby audio. Tak do 400 złotych, chyba, że lepiej kupić coś lepszego? to dołożyłbym.
  • Poziom 9  
    Dzięki na prawdę pomogliście mi! Idę szukać na innych forach. Temat do zamknięcia.......
  • Poziom 21  
    Karta dźwiękowa ma duże znaczenie, ale przy tej jakości głośniczkach nie inwestowałbym 400 zł w kartę. Maya powinna Cię zadowolić...