Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oczyszczanie miejsca lutowania

16 Lis 2012 08:48 2136 7
  • Poziom 15  
    Witam,
    mam pewien problem z usunięciem starego lutu. Wyjąłem stare gniazdo od zasilania w płycie głównej od laptopa, lecz pozostały mi resztki starej cyny. Próbowałem już różnych sposobów w tym plecionką usunąć stare spoiwo, ale bez skutku.
    Posiadam stację lutowniczą WEP 852D+.
    W załączniku zdjęcia jak to wygląda. Z góry przepraszam za jakość.
    Jak to oczyścić tak aby w otwory weszło nowe gniazdo?
    Oczyszczanie miejsca lutowania Oczyszczanie miejsca lutowania
  • Poziom 15  
    Jeżeli masz odsysacz to możesz nim spróbować.
    Ale mówisz że plecionka nie daje sobie z tym rady??
    DObrze rozgrzewasz? Przez plecionkę?
  • Poziom 31  
    Nanieś dużo świeżej cyny i oczyść ponownie.
  • Poziom 15  
    Temperaturę ustawiam na 450 stopni. Plecionkę moczę w rozpuszczonej kalafonii w spirytusie. Przykładam i niby się usuwa z wierzchu, ale mam problem z wielkością otworów, w które ma wejść nowe gniazdo, które nie są "oczyszczone" i nie wiem jak to zrobić.
  • Poziom 26  
    Oj znam ja tą upierdliwą starą cynę z kart sieciowych. Nagrzewasz, dodajesz świeżą cynę i wszystko ściągasz odsysaczem. A jak to nie pomaga, to rozwiercam wiertełkiem odpowiednim do wielkości otworu i lutuje.
  • Poziom 15  
    Do dopasowania otworu, używam igłę lekarską o właściwej średnicy (np. 1 mm), którą wbijam w otwór po rozgrzaniu spoiwa.
    Oddalam lutownicę i kręcąc wyjmuję igłę.
    100% pewności działania.
  • Poziom 38  
    Co za problem! Nawet wykałaczką można. Poważnie. Byle drewnianą a nie plastikową.
  • Poziom 15  
    Udało się wymienić :) Sposób "na igłę lekarską" sprawdził się najlepiej. Dzięki za rady.