Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eberspacher? - Jak działa zegar?

16 Nov 2012 09:09 3717 10
  • Level 27  
    Znajomy z innego forum od dłuższego czasu przebywa na wschodnich krańcach Ukrainy. Ma tam ze sobą Transita 2,5D z Polski. Transit ma dołożone (już takiego kupił w Niemczech) ogrzewanie powietrzne, ale nie jest to ogrzewanie oryginalne Transita. Z tego co napisał - przestało się włączać, a on nie wie jak prawidłowo je uruchamiać, programować itd.
    Na miejscu nikt nic nie wie, mówi że uszkodzone ogrzewania Ukraińcy wożą do naprawy do Polski
    Czy ktoś z kolegów jest w stanie rozpoznać - po zdjęciach - sposób obsługi programatora? Chciałbym człowiekowi jakoś pomóc, ma tam duże problemy i jest sam jak palec. W dodatku to tzw humanista, tak się zna na technice, jak ja na chińskim balecie...
    Przysłał takie foty:

• Level 1  
  • Level 34  
    rynio_di wrote:

Jeżeli nie działa to może być pompa ( czy po naciśnięciu uruchomienia ) słychać taktowanie pompy ? całość wyłączy się po 10 -ciu taktach. Może brak zasilania na świecę żarową , a także na wentylator .

Już dajcie spokój takim podpowiedziom. Ten zegar to normalny zegar modułowy ebera, wrzucę ci instrukcję jak spróbować zrobić na początek diagnozę:
  • Level 35  
    Ale zegar na zdjęciu nic nie wskazuje a powinien godzinę. Wygląda na to że w ogóle brak zasilania dla zegara a pewnie i całego piecyka. Bezpieczniki sprawdzone?
  • Level 27  
    Wysyłam mu linka do tego wątku.
    On teraz próbuje wyszarpać to urządzenie z auta (na ulicy, na mrozie), ale niech faktycznie wpierw spróbuje chociaż uruchomić programator.
    O bezpiecznikach już mu pisałem...
  • Level 27  
    T5 wrote:
    Ale mała uwaga.To działa tylko z zegarem z wtyczką 12 pinową.Z 8 pinową nie zadziała.
    Na wtyku do zegara jest 6 przewodów, wtyk jest 8-mio pinowy.
    Zegar się włącza, oprócz godziny wyświetla niezrozumiałe znaki.
    Przysłał parę nowych zdjęć, czy - Koledzy - jest szansa jakoś mu pomóc?
    Co ma i jak sprawdzić w samym agregacie?

• Level 16  
    Witam.
    jaka może być przyczyna takiego zachowania zegara:

stacyjka off
    zegar i grzanie z przycisku działa normalnie, ale już włączenie programu(1,2 lub 3) powoduje zapodanie sygnału na sterownik i wyłączenie następuje po aktywacji programu(czyli ma się włączyć i wyłączyć jutro, a działa od teraz, aż do jutra)

stacyjka on
    automatycznie zapodaje sygnał na sterownik aż do wyłączenia stacyjki.

.
  • Level 16  
    Już wiem potrzeba dołożyć włącznik lato-zima do pin 7 a GND i problem znika.
  • Level 1  
    Witam problem jak w temacie. mam pytanie. Czy metodą garażową można jakoś sprawdzić zegar do eberspacher DL1C? z tego co wyczaiłem ze schematów trzeba przy kostce 8 pinów podac na pin nr 5 minus a na pin nr 8 plus nie wiem tylko czy na pin nr 7 tez trzeba podac plys jako sygnał ze stacyjki czy juz nic nie podłańczac wiecej prosze o pomoc wtajemniczonych