Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do anteny. Wzmocnienie sygnału i lepszy odbiór.

02 Lut 2005 19:29 1524 4
  • Poziom 15  
    Witam, na początek przepraszam jesli moje pytanie okaże sie banalne ale nigdy sie elektroniką, a zwłaszcza radiotechniką nie interesowałem. Chodzi o to że na mojej wiezy mam problem z odbiorem kilku mniejszych stacji radiowych, sa to jednak interesujące mnie stacje dlatego szukam jakiegoś w miare prostego sposobu na wzmocnienie sygnału i lepszy odbiór. Za pomoc z góry dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witaj napisz jakiej anteny używasz do odbioru radia .Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Ta antena to w sumie kawałek kabelka, jest podłączana do wieży na tylnim panelu
  • Poziom 18  
    Witam w takim razie proponuje zakupić dipol ze wzmacniaczem na UKF kabelek 75om i powinno załatwić sprawe no i dobże by było gdybyś wiedział w jakiej polaryzacji nadają te stacje radiowe H czy V wtedy będziesz wiedział jak zamontować antene .Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Ja doradzałbym tylko dipol (bez wzmacniacza) na maszcie kilkumetrowym na dachu budynku! W moim przypadku miałem odbiór (bardzo dobry) 9-ciu stacji na UKF a po zastosowaniu powyższego, odbieram 49 nadajników! Niektóre z nich (kilka) dość słabo ale można użyć anteny kierunkowej (n.p. 3 el.) i uzyskać dobrą jakość, którejś interesującej stacji. Wzmacniacza nie polecam z uwagi na dość dużą ilość wprowadzanych przez niego harmonicznych i "zaśmiecanie" całej skali.