Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw/golf iv/1.9 tdi - pompa wspomagania

mnienalt 16 Lis 2012 10:31 7098 10
  • #1 16 Lis 2012 10:31
    mnienalt
    Poziom 7  

witam wszystkich,
    dzisiaj podczas jazdy pękł mi pasek od pompy wspomagania, wspomaganie natychmiast przestało działać i zapaliła się czerwona kontrolka ładowania akumulatora przejachałem jeszcze kilka kilometrów i wyłączyłem go.
    I teraz się zastanawiam czy próbować wrócić samodzielnie do domu (czas jazdy ok 40 minut) czy holować go. Czy pasek napędzający pompę wspomagania napędza też inne rzeczy (alternator pompa wody) w takim samochodzie i z takim silnikiem ?

/Mariusz

0 10
  • #2 16 Lis 2012 10:46
    ciuqu
    Poziom 33  

Witam

Jak masz dobrą baterię to bez świateł możesz śmiało jechać. Tylko nie wiem co będzie droższe holowanie czy mandat za jazdę bez świateł.

Pozdrawiam

0
  • #3 16 Lis 2012 10:52
    peres12
    Poziom 17  

Raczej pompę wody,alternator,klimę jak posiadasz,wspome tez oczywiście polecam holowanie.Chyba że się myle to niech mnie ktoś poprawi.

0
  • #4 16 Lis 2012 11:27
    ciuqu
    Poziom 33  

Pompę wody napędza rozrząd.

0
  • #5 16 Lis 2012 12:02
    mnienalt
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź. Oprócz tego że pasek się zerwał a jego resztki powkręcały się w miejsce między kołem pompy a korpusem pompy to wydaje mi się że koło tej pompy uszczerbiło się pękło.Czy to koło można wymienić bez wyjmowania pompy wspomagania ? Czy można kupić same takie kółko w intercars/interteam etc ?
    Chodzi mi o to kółko na którym opiera się pasek :
    http://tinyurl.com/cr84m9r

/Mariusz

Dodano po 2 [minuty]:

Aha i czy odkręcenie tego "koła pasowego" to jakaś wielka filozofia ?
    Tam są chyba 3 śruby imbusowe ?
    /Mariusz

0
  • #6 16 Lis 2012 12:16
    ciuqu
    Poziom 33  

Samo kółko dokupisz, możesz poszukać na złomie ale "złomiarze" raczej sprzedadzą Ci całą pompę.

Kółko odkręcisz bez zdejmowania pompy o ile będzie dobre dojście kluczem.

0
  • #7 13 Sty 2013 00:35
    pawellxyz
    Poziom 10  

Witam sorka że tu piszę, ale jestem nowy mam taki problem, wymieniłem dziś maglownice, i pompę wspomagania niby wszystko dobrze po za tym ze jak zalałem ją płynem i odpaliłem samochód wspomaganie na początku ładnie działało a po chwili usłyszałem pisk i dym z pod maski, zgasiłem auto bo zobaczyłem ze koło od pompy wspomagania się nie kreci, sciągłem pasek i gdy przekręcałem koło od pompy ręką ono lekko chodziło,więc założyłem pasek i nadal to samo po odpaleniu samochodu zaraz znowu ono stawało aż się pasek palił. chce się dowiedzieć co to może być, czy to może być walnięta maglownica czy pompa wspomagania, proszę o podpowiedz.

0
  • #8 13 Sty 2013 19:45
    ciuqu
    Poziom 33  

Odkręć wąż "tłoczny" od maglownicy i odpal samochód, oczywiście wąż włóż do bańki i dobrze przymocuj aby nie zalać wszystkiego wokół płynem. Dowiesz się czy pompa sprawna ale stawiam na magiel, możliwe że zebrało cały syf jaki był w układzie, gdzieś się zgromadził i przytkał przepływ płynu.

0
  • #9 14 Sty 2013 20:45
    pawellxyz
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedz, jutro to sprawdzę, ale mam jeszcze jedno pytanie, czy ten zaworek w pompie wspomagania powinien lekko chodzić jak go wciskam i czy powinien on się całkiem zamykać???

1
  • #10 01 Lip 2013 23:32
    Profesoro
    Poziom 1  

Witam potrzebuję pomocy. Mam Golfa IV TDI 110KM . Ostatnio została zamontowana maglownica po regeneracji, ponieważ była uszkodzona i wyciekał płyn spod prawego koła. Mechanik wysłał ją firmie do regeneracji) po miesiącu znowu zaczął w szybkim tempie uciekać płyn z układu ponownie z pod prawego koła. Maglownica została odesłana do firmy, która ją regenerowała. Gościu stwierdził, że maglownica została znowu uszkodzona w widocznych miejscach, które wg. niego wskazują na zepsutą pompę wspomagania. Pytanie: jak sprawdzić czy pompa jest rzeczywiście zepsuta, skoro chodziła miesiąc (nagle w ciągu 2dni ubył płyn). Nowa pompa to ok. 300zł, a pewności nie ma czy jest zepsuta.

0
  • #11 13 Paź 2013 19:04
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Profesoro napisał:
    Maglownica została odesłana do firmy

Czy uznali tę reklamację i jak to firma ?

0