Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm dla pieca CO. Jak zrealizować powiadamianie o spadku temperatury?

02 Lut 2005 19:50 2398 7
  • Poziom 10  
    Mam taki problem.na dzialce oddalonej o ok.8 km (lasek, drzewa) pracuje piec CO. Problem w tym, że z chwilą spadku temperatury powiadamia mnie komórka GSM. Jest to zawodne. Czy byłoby możliwe zainstalować urzadzenie, np. podsłuch, radio CB, abym mógł w domu na bieżąco słyszeć pracę pieca lub otrzymać powiadomienie o spadku temp. Dziekuję za porady.
  • Poziom 14  
    w systemach powiadamiania o alarmach stosuje się układy powiadamiania wykrywa to parę stanów i może nadać parę różnych komunikatów podłączcza się to do komórki i jest niezawodne dziwi mnie ten problem pare typów komórek chodzi w różnych miejscach od paru lat bez problemu.
    powodzenia
  • Poziom 19  
    Jak wyżej.Polecam GSM-LT1 , GSM-4 Firmy Satel
  • Poziom 19  
    Piszesz, że odleglość jest niewielka, poniżej kilometra. Załóż radiolinię noktona za niecałe 500 zł. Spokój i pewność działania. Odpuść komórki i takie inne.
    Nie lubię jej bo nie zawsze się nadaje, ale tu wręcz idealnie. 100% problemów z głowy.
    Pozdrawiam Adam M.
  • Poziom 19  
    ja przeczytalem 8km.Jesili 800 m to daj wzmacniacz i glośnik , oraz mikrofon.Usłyszysz w nocy na bank

Pozdro
  • Poziom 19  
    Nokton działa do 20km. kwestia anteny
    Adam M.
  • Poziom 19  
    Głośniki chyba lepsze.Fali stojącej nie postawią a na 800m to nokton bez antenki poleci.No moze 150 cm można dać
  • Poziom 13  
    ja bym zastosował moduł powiadomienia gsm np: MGSM 2.0 + telefon, co daje razem niecałe 300PLN i masz 2 wy i 4 we, które możesz wysterować np: czy piec działa, przekroczenie wart. min., przekroczenie wart. max.,
    a z wy sterować oświetleniem(dla symulacji obecności)
    zastosowałem tych modeli już kilkanaście i z żadnym nie miałem kłopotów
    pozdro.