Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł gsm, a otwieranie drzwi garażowych

niemilce 16 Lis 2012 16:36 3942 8
  • #1 16 Lis 2012 16:36
    niemilce
    Poziom 7  

Witam

Posiadam moduł gsm (sterowany CLIP, SMS), który posiada wyjście tranzystorowe sterujące masa zasilania do 100mA. Chciałbym pod to wyjście podłączyć otwieranie drzwi garażowych w domu sterowane przez CLIP. Jeśli chodzi o kwestie programowania temat do ogarnięcia, ale schemat podłączenia już gorzej. Posiadam na ścianie zamontowany przycisk do otwierania/zamykania drzwi. Jaki schemat podłączenia wykonać, aby można było sterować otwieraniem bramy garażowej za pomocą telefonu? Potrzebny jakiś przekaźnik, bezpiecznik czy bezpośrednio podłączyć kabelek z wyjścia do sterownika bramy?

0 8
  • #2 16 Lis 2012 17:30
    andrefff
    Poziom 36  

Przekaźnik równolegle z istniejącym przyciskiem ściennym.

0
  • #3 16 Lis 2012 18:35
    niemilce
    Poziom 7  

A czy mógłbyś rozwinąć jaki przekaźnik zastosować (może być zwykły na 12V?) i jak wykonać połączenie oraz czy zrezygnować z bezpiecznika?

0
  • #4 16 Lis 2012 18:50
    andrefff
    Poziom 36  

A jakie masz napięcie na tym wyjściu z modułu gsm ?

0
  • #5 16 Lis 2012 18:58
    niemilce
    Poziom 7  

Wyjście steruje masą czyli jest 0V, ale napięcie jest 12V.

Jeśli dobrze myślę to przekaźnik podłączam tak:
    cewka: +12V i sygnał z wyjścia (-)
    Po zainicjowaniu wyjścia przekaźnik przestawia się z NO na NC.
    z jednej strony podpinam kabel od sterownika otwierania bramy a z drugiej strony?
    Nie wiem czy dobrze to napisałem.

0
  • Pomocny post
    #6 16 Lis 2012 19:04
    andrefff
    Poziom 36  

Prawie dobrze, ze strony zasilania myślisz ok, po drugiej stronie przekaźnika przerywasz obwód w ten sam sposób jak robi to przycisk. Czyli pod te same same zaciski w centrali bramy podpinasz przewód dwużyłowy 0,5 mm^2 a, na przekaźniku COM i NO.

0
  • #7 16 Lis 2012 19:08
    niemilce
    Poziom 7  

Czyli pomijając poprawne połączenie zasilania, to na przekaźniku odwrotnie jak myślałem. Dzięki za zainteresowanie i podpowiedź.
    A jaki przekaźnik zastosować i może jakiś bezpiecznik żeby to wszystko działało tak jak trzeba bo nie mam pojęcia niestety.

0
  • #9 16 Lis 2012 19:17
    niemilce
    Poziom 7  

Dziękuję serdecznie za pomoc. Myślę, że temat rozwiązany i do zamknięcia.

0