Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer i głośniki 5.1 - Jak prawidłowo podłączyć?

16 Lis 2012 16:54 7167 13
  • Poziom 7  
    Witam,
    wszedłem w posiadanie wieży stereo Technics, która ma możliwość podłączenia głośników sześcioro kanałowo, dlatego kupiłem kable chinch-jack i teraz właśnie nie wiem jak mam je podłączyć do płyty głównej (asus m4a87td). Na wieży pokazane było, że potrzeba 3 kabli więc i tyle mam. Gdzie nie podłącze do płyty głównej to w via hd audio mi pokazuje, że któryś nie gra, albo jak ma grać przedni to gra satelitka. Proszę o pomoc!

To tył mojej płyty głównej:
    http://morele.api.bdk-info.pl/img/morele/getProductAverage.php?photo_id=418267
  • Poziom 40  
    Ciebie interesuja tylko gniazda niebieskie, zielone i rozowe.
    Zielony - glosniki przod.
    Niebieski - glosniki tyl
    Rozowy - sub/centralny.

Jedyna mozliwosc zamiany, w sterownikach to centralny - subwofer. Jest drobna niescislosc. Na stronie asusa Twoja plyta wyglada inaczej niz to co podales.

Zrob zdjecie gniazd tego technicsa.
  • Poziom 7  
    Różowy to jest wejście na mikrofon... Więc raczej nie. Moja płyta główna wygląda tak jak podałem na zdjęciu. Może to jest jakaś wersja plus, albo coś, nie wiem.
    Zdjęcie wrzucę jutro.
  • Poziom 42  
    Jeśli masz 6 minijacków, jak na załączonym obrazku, to różowego nie musisz używać. Jeśli masz natomiast tylko 3, to w odpowiednich ustawieniach zamieniasz wejście liniowe na wyjście głośników tylnych (zwykle niebieski) i wejście mikrofonu na wyjście głośnika centralnego i basowego (zwykle różowe).
  • Poziom 7  
    Mam 6, podłączyłem tak jak pokazane w tej instrukcji. Niby wszystko dobrze śmiga, ale gdy robię test głośników to dalej są one jakoś dziwnie pozamieniane. W sensie zamiast głośnika przedniego gra tylni, jeden w ogóle na tym teście nie gra, kolejny gra jako subwoofer. Da się jakoś rozwiązać ten problem?
  • Poziom 42  
    Który gra zamiast którego a który konkretnie nie działa?
  • Poziom 40  
    pawel0512 napisał:
    podłączyłem tak jak pokazane w tej instrukcji.

Kolego pawel0512 instrukcja ktora podalem na stronie jest przykladowa z innego modelu ale takze z asusa. Ale patrzac w instrukcji z modelu ktory prawdopodobnie masz, polaczenia sa takie same.

Problem prawdopodobnie istnieje w polaczeniu z wieza. Napisalem juz abys zrobil zdjecie z polaczeniami. Chcesz pomocy a tak trudno jest zrobic to o co prosza :?: :idea: Nie oczekuj ze wszyscy zrobia za ciebie.
  • Poziom 7  
    http://img339.imageshack.us/img339/2449/sany0012di6.jpg

Podłączyłem do tego prostokątu: DVD 6ch INPUT
    Jedna satelitka gra jako surround
    Druga satelitka nie gra w ogóle
    Jeden głośnik surround gra jako subwoofer
    Drugi głośnik surround gra jako centralny
    Głośnik centralny gra jako pierwsza satelitka
    Subwoofer gra jako druga satelitka

Dodano po 2 [minuty]:

[quote="angelica_n"]
    pawel0512 napisał:
    Kolego pawel0512 instrukcja ktora podalem na stronie jest przykladowa z innego modelu ale takze z asusa. Ale patrzac w instrukcji z modelu ktory prawdopodobnie masz, polaczenia sa takie same.

Są takie same, bo potrafię rozpoznać swoją płytę główną, więc wiem co robiłem.
  • Poziom 40  
    pawel0512 napisał:
    Są takie same, bo potrafię rozpoznać swoją płytę główną, więc wiem co robiłem.

Kolego pawel0512 skoro oczekujesz pomocy to przynajmniej nie rob z siebie idioty. Skoro sa takie same to jak wytlumaczysz roznice ktore pokazuje na obrazku. (U gory to co ja zamiescilem na dole obrazek z linku ktory ty zamiesciles.) Moze niech sie inni wypowiedza co do roznic, bo pomoc gowniazowi ktoremu nawet sie nie chce sprawdzic jaki ma model plyty i czy to ta czy inna to szkoda czasu i poswiecenia. A pozytku i tak nie bedziesz mial bo nawet nie umiesz podpiac 3 kabli. Wez instrukcje do reki z wiezy i plyty i czytaj. Moze wiecej dotrze. (Posta pozostawiam do dyspozycji adminowi - temat kosz)
    Komputer i głośniki 5.1 - Jak prawidłowo podłączyć?
  • Poziom 7  
    Wybacz pomyłkę, nie popatrzałem na resztę wejść tyko na te co akurat tutaj nas najbardziej interesują czyli wejścia mini jack.
    Trochę szacunku należy się każdemu. Nie ma znaczenia czy jest on doświadczony bardziej lub mniej. Więc wyluzuj bo to do niczego nie prowadzi.
    Próbowałem rozwiązać swój problem. Nie doszedłem do żadnego nowego rozwiązania (Ty zresztą też, bo to co poleciłeś zrobić już dawno sam zrobiłem, bez łaski) więc poprosiłem o pomoc. Proste i logiczne.
  • Poziom 40  
    pawel0512 napisał:
    Trochę szacunku należy się każdemu.

Ok, zacznij od siebie! Szanowac chmmm, zobaczymy wiec jak uszanowales tych co chca ci pomoc.
    3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    1. Podales jak laczyles z wieza? Nie, pytalem 2 razy o zdjecia. Dales odpowiedz. Nie.
    2. Podales model plyty ktory nie jest zgodny ani z zamieszczonym zdjeciem przez ciebie
    pawel0512 napisał:
    jak mam je podłączyć do płyty głównej (asus m4a87td).
    ani zgodny z tym co opisujesz. Bo model o ktorym piszesz to M4A87TD EVO. A roznice sa istotne. Model M4A87TD EVO i model M4A87TD Nie trzeba byc specem by widziec roznice.
    3.Podales model tego Technicsa? Nie.
    4.Zrobiles skany obrazu by pokazac jakie wyskakuja komunikaty podczas prob? Nie, niech inni sie wysilaja!

Wiec pytanie do Ciebie szanujesz regulamin? Szanujesz czas i ludzi ktorzy chca Ci pomoc traca czas na znalezienie instrukcji bo ty masz w d...e czy
    pawel0512 napisał:
    Może to jest jakaś wersja plus, albo coś, nie wiem.
    niech inni szukaja rozwiazania skoro sam nie wiesz co masz!

pawel0512 napisał:
    Ty zresztą też, bo to co poleciłeś zrobić już dawno sam zrobiłem, bez łaski
    Wiec dlaczego zabierasz czas, nie napisales nic co zrobiles i gdzie sie wysililes. Czekasz az ktos trafi? Ty miales napisac od pocztku jak i co zrobiles zwlaszcza ze kazdy post (jak juz zacytowalem) to wprowadzanie w blad.

Powodzenia. (post do dyspozycji admina)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    W tej konfiguracji głośników jest jeszcze większy chaos. Gdy puszczam np. lewą satelitkę to gra mi i jedna i druga;/ Próbuję zmieniać te kable, ale to póki co nie dało efektu. Jeszcze później będę próbował.