Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GIGABYTE GA-946-DS3/S3 - brak dźwięku w Windows 7 x64

16 Lis 2012 17:12 2205 21
  • Poziom 7  
    Witam ostatnio sformatowałem kompa no i trzeba było wszystkie sterowniki od nowa instalować i nie było problemu co do karty graficznej , płyty głównej itd . Lecz pojawił sie problem z tym iż nie ma dźwięku NIGDZIE . Instalowałem różne sterowniki lecz nic nie pomagało nadal nie ma dźwięku ale przed formatowaniem wszystko było okey . Dźwięk mi jest potrzebny i to bardzo bo montuje filmy i różności związane z filmami i bez dźwięku sie nie obejdzie . Wszystkie ustawienia sprawdzałem czy mam głośnośc ustawioną na full ( i mam wszędzie ustawione na full) .Mój komputer :
    - Płyta główna: GIGABYTE GA-946-DS3/S3
    - Windows 7 Ultimate 64 bit
    - głośniki : Creative (nie mam pojęcia jaki model)

Bardzo prosze o pomoc
  • Poziom 38  
    A próbowałeś tego sterownika?? ------> download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mb_driver_audio_realtek_azalia.exe
    xKasztan napisał:
    głośniki : Creative (nie mam pojęcia jaki model)

Dla pewności sprawdź czy głośniki są sprawne podłączając do np telefonu, mp3 lub mp4 itp.
  • Poziom 38  
    Dawidzio napisał:
    Próbowałeś tego:

Ten sterownik jest do układu AC97 a MOBO posiada AZALIA, więc raczej nie będzie działało.
  • Poziom 7  
    A więc zainstalowałem te sterowniki ale nic nie pomogło dźwięku nie ma dalej sprawdzałem głosniki sprawdzałem na youtubie bo może jakis program zły ale też nie ma poza tym że dodał sie komunikat taki :

to nic po za tym nowego nie ma . Sterownik jest zainstalowany wszystko okey:
    ale powiem jeszcze raz że dźwięku nadal nie ma :c Jakies propozycje co dalej ?
  • Poziom 38  
    xKasztan napisał:
    sprawdzałem głosniki sprawdzałem na youtubie

Ale czy głośniki sprawdzałeś na innym sprzęcie ??

xKasztan napisał:
    Sterownik jest zainstalowany wszystko okey :

Odinstaluj ten sterownik i zainstaluj ten co podałem w poście #1.
  • Poziom 7  
    Sory mój bład bo miałem przygotowane 2 zdjęcia i wysłałem tutaj to złe XD To te prawidłowe zdjęcie po odinstalowaniu starego sterownika i zainstalowaniu tego co padałeś ;
    GIGABYTE GA-946-DS3/S3 - brak dźwięku w Windows 7 x64 .
    I tak sprzęt był testowny : Na telefonie na starym kompie nawet na laptopie i wszędzie działa .
  • Poziom 38  
    A na pewno do odpowiedniego gniazda podpinasz głośniki??
  • Poziom 7  
    oczywiście . Zielony kabelek do zielonego gniazda . Podpinam z przodu i z tyłu ale nic .
  • Poziom 39  
    Zobacz czy masz w urządzeniach do odtwarzania ustawione głośniki jako domyślne urządzenie.

Dodano po 3 [minuty]:

I ustaw je też jak należy jeżeli masz 5.1 to ustaw 5.1 jak 2.1 to ustaw 2.1 itd.
  • Poziom 7  
    BILGO napisał:
    Tam pisze że wersja sterownika to 5.10.0.6642 a ty posiadasz: 6.0.1.6662.

no ale skoro mam nowsza wersje to powinno działać i tak . Może trzeba cos poprzestawiać w ustawieniech albo cos ?
    BILGO napisał:
    Tam pisze że wersja sterownika to 5.10.0.6642 a ty posiadasz: 6.0.1.6662.
  • Poziom 38  
    xKasztan napisał:
    no ale skoro mam nowsza wersje to powinno działać i tak

To nie jest reguła że nowszy i powinien działać. (możliwe że nie jest do windows 7 64bit, bo ten 5.10.0.6642 chyba jest).
  • Poziom 7  
    Co mam zmienić w tych ustawieniach ? Może zmienic z wejścia liniowego na cos innego ?
    GIGABYTE GA-946-DS3/S3 - brak dźwięku w Windows 7 x64 GIGABYTE GA-946-DS3/S3 - brak dźwięku w Windows 7 x64
    I dlaczego pisze że nie podłączono głosników jak sa podłączone ?
  • Poziom 38  
    Musisz właśnie te głośniki co są podkreślone ustawić na domyślne.
    Bo w tym momencie masz ustawione na wyjście cyfrowe. Przestaw na głośniki i powinno działać.
  • Poziom 7  
    no tak wiem ale się nie da bo pisze że są odłaczone i zresztą patrz sam XD :
  • Poziom 38  
    Pierw spróbuj wyłączyć relatek digital output, a później spróbuj ustawić głośniki jako domyślne.
  • Poziom 7  
    pozmieniałem wszystko ale nadal pisze że nie podłaczone głośniki i nie ma dźwięku :
  • Poziom 38  
    Wejdź w "zaawansowane ustawienia urządzenia" w "menadżer relatek audio" i może trzeba tam coś przestawić... zobacz jakie są opcje...
  • Poziom 7  
    Czyli tak na pierszym zdjęciu jest pokazane "zaawansowane ustawienia urządzenia" a na drugim jest pokazane co sie wyświetla po tam jak podłacze głosniki do komputera :
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Masz źle ustawione bo masz "wejście liniowe" a ma być np "słuchawki" lub któreś "wyjście na głośnik"
  • Poziom 7  
    NOOOOOOO w końcu działa !!! dzieki stary :D pomogłeś