Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam wtyczki jak na zdjęciu

adam258 16 Lis 2012 19:25 1305 3
  • #1 16 Lis 2012 19:25
    adam258
    Poziom 9  

Witam. Mam głośniki Creative Inspire T6100, w których złamał się kabel sygnałowy od komputera do subwoofera. Chciałbym go naprawić i już takowy kupiłem, ale w tym modelu akurat kabel jest wbudowany do głośnika, a kupiony ma z dwóch strony jacki . Rozkręciłem głośnik i okazało się, że kabel wchodzi do takiej wtyczki:
    Szukam wtyczki jak na zdjęciu.
    I tu mam do Was pytanie. Jaki to typ wtyczki? Bo z tego co wiem, nie da się wyciągnąć starego kabla i założyć nowego. Prosiłbym o pomoc.

0 3
  • #2 16 Lis 2012 19:39
    BILGO
    Poziom 38  

adam258 napisał:
    Bo z tego co wiem, nie da się wyciągnąć starego kabla i założyć nowego

To mylisz się... wystarczy odciąć stary kabel ok 5cm od wtyczki i odciąć wtyczkę jack przy nowym kablu i zlutować (oraz zaizolować taśmą izolacyjną) nowy kabel do oryginalnej wtyczki.

Dodano po 53 [sekundy]:

Nawet nie trzeba lutować wystarczy skręcić i zaizolować

0
  • #3 16 Lis 2012 19:47
    maly.borkowo
    Poziom 15  

Podejrzewam, że to crimp terminal, tylko są różne rastry.. trzeba by zmierzyć, ale obstawiam na 2,00mm. Dostępne np. w Maritexie (http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/9220)

0
  • #4 24 Lip 2014 16:26
    adam258
    Poziom 9  

Dzięki maly.borkowo. To był crimp terminal. Tylko różnie je w sklepach nazywają i długo szukałem zanim znalazłem z odpowiednim rastrem. Niestety do Maritexu mam za daleko ;) A pojedynczych sztuk nie chcą sprzedawać z wysyłką.

0