Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie są koszty eksploatacji auta z automatyczną skrzynią?

keseszel 16 Lis 2012 19:43 2310 6
  • #1 16 Lis 2012 19:43
    keseszel
    Poziom 26  

Witam.
    Interesuje mnie koszt eksploatacji samochodu z automatyczną skrzynią biegów. Pacjent - 3 litrowa Omega , 2000 rocznik lub coś z tego pogranicza... Nie interesują mnie wróżby wyczytane teoretyków, raczej opinie użytkowników posiadających coś podobnego, tylo letniego..

0 6
  • #2 16 Lis 2012 19:46
    zeimp
    Moderator na urlopie...

W takim razie, proszę zadać konkretne pytania, bo takie j/w to ogólnikowe i tu można pisać wiele... Co Ciebie konkretnie interesuje?

0
  • #3 16 Lis 2012 19:55
    autoas
    Poziom 42  

keseszel napisał:
    Interesuje mnie koszt eksploatacji samochodu z automatyczną skrzynią biegów

To znaczy, że cię nie stać...

0
  • #4 16 Lis 2012 20:32
    danielzy
    Poziom 11  

Miałem parę lat temu omegę 95r,tylko że z silnikiem 2.5v6 ale w automacie,typ skrzyni AR35. Ogólnie byłem b.zadowolony z tego auta,a miałem je 5lat więc coś mogę powiedzieć. Poza kwestią spalania w tym aucie co jest oczywiste ze w 12L się nie zmieścisz a nawet13 będzie mało (zawsze śmieszyło mnie jak piszą w ogłoszeniu ze omega 3.0 V6 automat spalanie 13L),to musisz jeszcze wiedzieć ze zarówno silniki te-v6 w oplu i skrzynie często "chorują" na nieszczelności. Sam u siebie trochę powalczyłem z wyciekiem oleju ze skrzyni a są 2 miski olejowe, zanim było dobrze. A na wycieki w niej trzeba uważać bo nie ma bagnetu do sprawdzenia stanu,a automaty sa bardzo wrażliwe na stan oleju. Sama skrzynia jest dobra i trzeba bardzo się postarać żeby ją wykończyć. A pewnie wiesz ze koszty napraw automata się zaczynają tam gdzie manuala kończą.
    Odnosnie motoru v6 opla sa dobre,mocne ale jak pisałem lubią trochę pocieknąć. Nie są to jakies poważne sprawy ale dojście jest utrudnione a i mechanicy jak usłyszą V6 to i cena idzie do góry. Zdarzają się przepalenia uszczelki,ale to chyba we wszystkich silnikach,tylko że masz tu 2 głowice wiec wymieniasz komplet. Nawet wymiana termostatu gdzie w motorze 2.0 to pestka ,tutaj to misja bo jest schowany pod metalowym kolektorem ssącym,między głowicami. Więc tak jak kiedyś mi powiedział mechanik z serwisu Opla,Omega nigdy nie lubiła być tania a szczególnie wersja V6. Mam nadzieję ze troche Ci naświetliłem temat.

0
  • #5 18 Lis 2012 09:56
    keseszel
    Poziom 26  

I o taką odpowiedź jak ostatnia mi chodziło. Konkret od kogoś kto użytkował. A pytanie nie było czy mnie stać czy nie, wystarczy umieć czytać temat.

0