Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toledo 2 1.6 AKL - Zabezpieczenie przez odcięcie sterownika silnika?

16 Lis 2012 20:35 2640 7
  • Poziom 20  
    Cześć.Czy da się wyłączyć zasilanie sterownika w 1,6 AKL?Czy nie będzie to zapisane jako błąd?Jaki blok można jeszcze odłączyć w celu zabezpieczenia przed kradzieżą?
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Opcja odcięcia pompy raczej odpada bo Toledo uruchamia pompę paliwa po otwarciu drzwi.Pin 15 na sterowniku to jest zasilanie wtrysków?Jest może dostępny schemat sterownika na elektrodzie? Jeśli dobrze odczytałem z schematu to jest zasilanie kompa przez bezpiecznik nr 29 (15A ) dobrze myślę?
  • Poziom 20  
    Wydaje mi się że dobija ciśnienie w układzie paliwowym przed odpaleniem.Nie wiem dlaczego tak jest. Jest masa samochodów które bez tej funkcji poprawnie odpala.Przeglądałem schemat mojego sterownika simos 2.Widać że po przekręceniu kluczyka pojawia się napięcie na przekaźniku pompy cewce zapłonowe i wtryskach.Wiem że dokładając przekaźniki do zakupionego multibloku mogę odciąć te trzy bloki ale czy komputer nie odbierze to jako błąd?Dla tego może lepiej odciąć zasilanie sterownika?
  • Poziom 20  
    Zabezpieczenie multiblok zainstalowałem zdecydowałem się na odcięcie ECU.To na co należy zwrócić uwagę to napięcie po stacyjce zasilane multiblok aby nie było odłączane w momencie kręcenia rozrusznikiem. Temat zamykam i dziękuje wszystkim za pomoc.