Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio VOLVO i zmieniarka ALPINE

gobio 02 Lut 2005 20:22 9080 6
  • #1 02 Lut 2005 20:22
    gobio
    Poziom 24  

Czy ktoś kiedyś próbował połączyć ze sobą radioodtwarzacz fabryczny VOLVO ze zmieniarką Alpine (system M-BUS).
    Wiem że potrzebny jest interfejs łączący ze sobą te dwa elementy.
    Może ktoś robił takie urządzenie we własnym zakresie?
    Proszę o jakieś informacje w tym temacie.

0 6
  • #2 12 Lut 2005 11:26
    commor
    Poziom 25  

Witam!

Jeśli to to starsze radyjko z serii SC...(a modelu - nie napisałeś)... to ponoc wystarczy kabelek łączący... gdzieś mam schemacik...ale nie sprawdzony.

Jeśli te nowocześniejsze z serii HU... to też oczywiście można - tego akurat robiłem kilkanaście sztuk... ale przez moduł pośredniczący.
    Koszt takiego modułu dość spory... tzn. ok 330 złociszy.... taki nawet mam na stanie :-)

Pozdrawiam
    commor

0
  • #3 12 Lut 2005 23:22
    gobio
    Poziom 24  

Dzięki za informacje.
    Radio to SC-801 .
    Klient dostarczył mi komplet SC-801 i orginalną zmieniarkę VOLVO (ma tylko numery seryjne na obudowie).
    Zmieniarkę pożyczył od kolegi i chce bym mu dobrał jakąś od ALPINE.
    Ta orginalna VOLVO to idealna kopia modelu 5957 (5952Z ma inną płytkę elektroniki).
    Różnica między nimi to tylko inne oznaczenie procesora głównego.
    Czy istnieję możliwość udostępnienia tego schematu przeróbki kabla to sprawdzę czy działa?
    Wynika również z tego że orginalne zmieniarki VOLVO są inne do serii SC i HU.
    Czy moduł pośredniczący do serii HU sam zrobiłeś czy kupujesz gotowe?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Lut 2005 10:54
    commor
    Poziom 25  

Nistety jestem w domciu... ale coś znalazłem...i załączam.
    Na niewiele to się zda... bo jest tylko jedna strona złącza...
    Na podstawie tego swojego schemaciku dawno temu zrobiłem sobie króciutki kabelek pośredniczący... pamietam, że wisi tam osobne zasilanie.
    Niestety nigdy go nie sprawdziłem... bo trzeba mieć dwa takie sprzęty równocześnie :-)
    Swojego czasu zrobiłem taki chopsztos, o którym wspomniałeś.
    Montowałem do radia Forda zmieniarkę Alpine (poprzez oczywiście podobny do HU moduł) no i okazała się ona niesprawną.
    Miałem jakąś Volvo'ską.. podmieniłem tylko wlaśnie płytkę elektroniki i wszystko chula do dzis.
    Aż taki zdolny to nie jestem - modułów takich sam nie robię... żyję m.in. z ich montażu.
    W kwestii wyjasnienia to radyjka SC montowane były do porzednich modeli Volvo S/V70, S90 ok. 6-7 lat temu.
    Obecnie w S/V60, S80 montowane są nowsze radyjka z serii właśnie HU.
    Charaterystycznie są one scięte... ale od tego są i wyjątki.. patrz foto.
    Ten model HU-403 jest ścięty, a HU-405 b. nietypowy dla nowych... ale pasujący do starszych modeli Volviaków - trzeba tylko zrobić przejściówkę na kablach zasilającyzh i głośnikowych.

0
  • #5 14 Lut 2005 09:09
    commor
    Poziom 25  

No i nasz ulubiony ciąg dalszy ...

Na podstawie... tego co na karteczce... zrobiłem ten kabel, ale jak pisałem - nie miałem już na czym sprawdzić.
    Jeśli chcesz to spróbuj to połączyć sobie właśnie z taką złączką... tylko posprawdzaj może przed podłączeniem chociaż zasilania czy się zgadzają, żeby czegoś nie skopsać.

Oczywiscie to tylko przejściówka do oryginalnego kabelka ALPNE.

Pozdrawiam
    commor

0
  • #6 04 Wrz 2015 22:54
    radek170777
    Poziom 11  

commor napisał:
    No i nasz ulubiony ciąg dalszy ...

Na podstawie... tego co na karteczce... zrobiłem ten kabel, ale jak pisałem - nie miałem już na czym sprawdzić.
    Jeśli chcesz to spróbuj to połączyć sobie właśnie z taką złączką... tylko posprawdzaj może przed podłączeniem chociaż zasilania czy się zgadzają, żeby czegoś nie skopsać.

Oczywiscie to tylko przejściówka do oryginalnego kabelka ALPNE.

Pozdrawiam
    commor

Wiem że temat baaardzo stary ale dla mnie na czasie. Już drugi dzień szperam w necie i nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji

Próbował ktoś to połączyć w całość w ten sposób ?

Ja mam radio HU 605 i zmieniarkę jak na foto: Radio VOLVO i zmieniarka ALPINE

0
  • #7 11 Wrz 2015 08:17
    commor
    Poziom 25  

Witam.

Za dokładnie nie widać złącza tej zmieniarki... ale może to takie z tej strony:
    http://www.indashpc.org/vbullettin/viewtopic.php?p=4615
    Taki ścięty okrąg.

... no i w połączenie z tym schematem z powyższego postu może da pożądany efekt.

Czasem można się (chyba) oszukać z tym zmieniarkami bo np. do HU-803 zmieniarka jest a i owszem ale do płyt navi... do kpl. było jak pamiętam na CD 21 płyt - oczywiście bez Polski ...
    http://forums.swedespeed.com/showthread.php?81723-usaspec-pa11-vol-cable-pins

Pozdrawiam
    commor

0
  Szukaj w 5mln produktów