Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Ciao 2 Esi Turbo - Brak zapłonu dla CWU

gsmi 16 Lis 2012 21:34 3027 5
  • #1 16 Lis 2012 21:34
    gsmi
    Poziom 9  

Witam,
    posiadam piec Beretta Ciao 2 Esi Turbo. Od jakiegoś czasu miałem niskie ciśnienie dla ciepłej wody. Od kilku dni do tego doszły problemy z jej grzaniem (dzieje się to głównie wieczorami a przynajmniej takie mam wrażenie). Dziś rozebrałem piec i usunąłem kryzę na wejściu do wymiennika. Po tej operacji z pieca wyleciało trochę brudnej zakamienionej wody. Ciśnienie wody wróciło do normy i wyglądało na to, że woda ładnie się podgrzewa.
    Niestety znów (wieczorem) po włączeniu ciepłej wody nie chce się włączyć zapłon (nie słychać iskiernika) chodzi tylko mruga zielona dioda. Na kilka prób które wykonałem zapłon zapala albo po długim czasie ok. kilku minut albo nie odpala wcale.
    Z CO nie ma problemów zapłon włącza się po ok. 10 sekundach po włączeniu przez termostat i ładnie grzeje.

Przejrzałem kilka tematów ale nie znalazłem podobnych problemów - czyli dobrego działania CO i braku zapłonu dla CWU.

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc w wykryciu usterki.

pozdrawiam

1 5
  • #2 16 Lis 2012 22:54
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

Zablokowany/zacięty/zawalony flusostat w kotle.

1
  • #3 16 Lis 2012 23:48
    gsmi
    Poziom 9  

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Zwarłem styki prowadzące do flusostatu i niestety objaw ten sam - piec odpalił ale po dość długim czasie. Przy okazji sprawdziłem, że flusostat zwarł styki w momencie gdy woda została odkręcona więc niestety to nie to :(. A już miałem nadzieję...

..chociaż jeszcze sprawdzę przewody, które lecą do płytki z elektroniką (choć wydaje mi się to mało prawdopodobne, że nie łączą).
    A jeśli to nie to, to co może jeszcze być przyczyną?

1
  • #4 16 Lis 2012 23:52
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

To zostaje linia presostat i otoczenie - może to kwestia powietrza.

0
  • #5 17 Lis 2012 00:06
    gsmi
    Poziom 9  

W jaki najprostszy sposób mógłbym go sprawdzić? Czy chodzi o ten presostat na górze pieca (spalin)?

I czy przy tych uszkodzeniach nie powinno być również problemów z CO? (odpukać działa).

0
  • #6 24 Gru 2012 11:48
    gsmi
    Poziom 9  

Wyczyściłem piec i przedmuchałem przewody - poprawiło się. Dla spokojności wezwałem też serwisanta na przegląd - w ramach niego ustawił i przeczyścił elektrodę - skasował w ramach tego 180 zł. Mówił, że problem z zapłonem może być spowodowany niewystarczającym dopływem powietrza (nawet rozszczelnił piec, chociaż to turbo). Piec póki co chodzi normalnie (usunąłem rozszczelnienie), więc może to była kwestia zanieczyszczeń i źle ustawionej elektrody.

0