Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LM620S + Multimedia - wyszukiwanie programów

zust 17 Lis 2012 00:01 9444 10
  • #1 17 Lis 2012 00:01
    zust
    Poziom 9  

Witam,

po zakupie nowego telewizora (LG 42LM420S) pojawił się problem.
    Wcześniej korzystałem ze starego kineskopowego Philipsa.

Podłączam telewizor do gniazdka antenowego w ścianie standardowym kablem antenowym.

Stary philips wyszukiwał mi programy typu foxlife tlc itd. co prawda nie mogłem dobrze ich ustawić, ale dało się oglądać ;) (telewizor był uszkodzony - nie działało autostrojenie). Domyślam się , że mam podłączenie do kablówki (możliwe że jest drobna opłata w czynszu) którą dostarcza mutlimedia (mam ich program z reklamami).
    Teraz po podłączeniu nowego telewizora wyszukuje mi tylko TVN, TVP 1, TVP 2, TV4, TVP Polonia i nic po za tym.
    Próbowałem wszystkich ustawień i nigdzie ni mam polsatu, ani programów które znajdował stary tv (fox life, Tlc, tvn style itd.).

Problem jest tego typu, ze wsparcie LG umywa ręce -konsultanci mówią, że muszę mieć listę programów od dostawcy i szukać ręcznie.
    Taka lista wyświetla się w programie multimedia info ale nigdzie w ustawieniach nie mogę znaleźć wprowadzania wartości z tej listy (częstotliwość każdego programu itd.)
    Telewizor wszukuje mi programy DTV ale są zakodowane (wyświetla brak modulu CI).

Nie mam pojęcia czy możliwe jest to , że te programy które miałem są bezpłatne, czy też za skromną opłatą wliczoną w czynsz, czy też dlaczego nowy telewizor ich nie wyszykuje...

Pozdrawiam

0 10
  • #2 17 Lis 2012 00:21
    andrefff
    Poziom 36  

A wyszukujesz wszystkimi tunerami, czy tylko DVB-T ?

0
  • #3 17 Lis 2012 00:26
    zust
    Poziom 9  

Jak jestem w ustawieniach automatycznych to szukałem wszędzie

jako antena
    jako telewizja kablowa (pełne wyszukiwanie)

generalnie nie mam nigdzie nic o dvb-t

nie wiem czy to mozliwe, ale podejrzewam ze multimedia maja jakas umowe ze spółdzielnią mieszkaniową....

0
  • #4 17 Lis 2012 00:46
    andrefff
    Poziom 36  

Spróbuj ustawienia ręczne, tylko musisz znać kanały na których odbierasz DVB-T.

0
  • #5 17 Lis 2012 11:28
    zust
    Poziom 9  

Tu już nie chodzi głównie o DVB-T bo możliwe ze moja kablówka tego nie udostępnia, ale głównie zależy mi na programach z kablówki, których mi nie wyszukuje, mam taką rozpiskę na jakiej częstotliwości jest program i na jakim kanale, ale to ma się nijak do szukania ręcznego w LG :(

0
  • #6 17 Lis 2012 12:57
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Być może masz tylko tuner DVB-T na Polskę, zresetuj do ustawień fabrycznych spróbuj ustawić kraj Austria język Polski. Powinnieneś mieć wybór kablowa i antena.
    Chyba że są zablokowane prograny przez kablówkę.

0
  • #7 17 Lis 2012 17:24
    zust
    Poziom 9  

Niestety nie mam Austrii...
    Mogę wybrać ale inne, czechy, węgry, rumunia, ukraina, słowacja....
    Wyszukuje mi programy polsatu, ale sa zablokowane (wyśtwietla brak modulu CI)

0
  • #8 17 Lis 2012 18:01
    leszekpo59
    Poziom 27  

Witaj. Piszesz, że dostawcą sygnału TV u Ciebie jest Multimedia. Wcześniej odbierałeś kilka programów, które teraz na nowym TV nie mogą się pojawić. Ja zacząłbym od sprawdzenia, na jaki pakiet masz umowę z Multimedią. Podejrzewam, że programy, które obecnie odbierasz, są w najmniejszym pakiecie i tylko te możesz obecnie odebrać. Inne, które oglądałeś na Philipsie, były odbierane z powodu słabego tłumienia sygnału w sieci a obecny TV nie akceptuje złego sygnału, dlatego ich nie odnajduje. Twój TV jest modelem dostępnym na naszym rynku, więc nie powinno być problemu z pobraniem pełnej (dostępnej ) listy programów. Proponowałbym także przejrzeć bardzo dokładnie połączenia pomiędzy gniazdem w ścianie a telewizorem. Zwłaszcza wtyki, aby były pewnie i solidnie połączone. Jakość sygnału możesz podejrzeć na którymś z programów z DVB. Tam masz dostęp do jakości i siły. Pozdrawiam.

0
  • #9 18 Lis 2012 15:41
    zust
    Poziom 9  

Niestety nie mam gdzie tego sprawdzić - mieszkanie wynajmowane.
    Mieszkanie jest w bardzo duzej społdzielni we wroclawiu.
    Niestety nie można instalować anten satelitarnych przed oknem.
    W tym momencie po podłączeniu telewizora do gniazdka antenowego w ścianie mam jedynie:
    TVP 1
    TVP 2
    TVN
    TVP Polonia
    i pogram Multimedia Info

to chore, że nie odbiera mi nawet podstawowego Polsatu....
    Przerobiłem całe wyszukiwanie ręczne i automatyczne. Na starym jest, na nowym nie ma.
    Jestem w stanie zrozumieć, że programy "poszerzone" możliwe mają słaby sygnał i LG ich nie wykrywa, ale wyłapuje mi TVN2 który ledwo widać, a innych nie widzi....

0
  • #10 18 Lis 2012 19:13
    leszekpo59
    Poziom 27  

zust napisał:
    Niestety nie mam gdzie tego sprawdzić - mieszkanie wynajmowane

Witaj. Proponuje skontaktować się z lokalnym Biurem Obsługi Abonenta, aby uzyskać wykaz dostępnych we Wrocławiu programów analogowych. Na swojej stronie, niestety o analogu nie ma za dużo informacji, tylko proszą o napisanie do nich, albo wizytę osobiście. Do nich można udać się we Wrocławiu Powstańców Śląskich 123 (budynek Rondo Verona) lub telefonicznie 244 244 244 (również z telefonów komórkowych). Pozdrawiam.

1
  • #11 21 Lis 2012 20:03
    leszekpo59
    Poziom 27  

zust napisał:
    Teraz po podłączeniu nowego telewizora wyszukuje mi tylko TVN, TVP 1, TVP 2, TV4, TVP Polonia i nic po za tym

Witaj ponownie. U nas jest również Multimedia. Pomimo, że akurat ja osobiście jej nie posiadam, jednak znajomy ( abonent Multimedia ) podał mi listę programów analogowych ( od Multimedia nie możliwa do otrzymania ), które wchodzą w skład pakietu najmniejszego. Dokładnie są to właśnie te programy, które Tobie zgłaszają sie na LG. Pozdrawiam.

0