Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford - Kompresor do odpowietrzania hamulców z agregatu od lodówki

17 Lis 2012 01:21 3450 3
  • Poziom 13  
    Witam.
    Potrzebuję odpowietrzyć układ hamulcowy bez ABS.
    Pomyślałem sobie że mógłbym spróbować podłączyć podciśnienie do zacisku odpowietrznika zacisku hamulcowego i ściągnąć płyn z układu.
    Wpadłem na pomysł by wykorzystać do tego celu agregat z lodówki który zrobi mi podciśnienie wężykiem ściągnę płyn a nowy zaleję do pojemnika wyrównawczego i w ten sposób wyczyszczę układ.
    Plusem tego rozwiązania było by to że wytworzone podciśnienie zassało by sam płyn wypełniając dokładnie komorę przy tłoczku.
    Przypuszczam że odpowietrzając nożnie można tam zostawić trochę brudu lub powietrza.
    Chciałbym po drodze z zacisku wstawić jakiś pojemnik do którego by spływał płyn hamulcowy.
    Nie chcę by wymieszał się w agregacie z olejem i wyrzuciło go na zewnątrz.
    Czy ktoś próbował zbudować podobny układ.
    Nie wiem czy podciśnienie nie zassie tłoczków pompy i płyn nie będzie chciał przepływać z zbiorniczka do zacisku.
    Przypuszczam że pedał hamulca nie może być wciśnięty.
    Moderatorów proszę o nie usuwanie postu bo chciałbym w końcu coś zbudować i pokazać czy to zda egzamin.
    Może ktoś skorzysta.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Takie urządzenia, działające na zasadzie podciśnienia są dostępne na rynku za niewielkie pieniądze, więc chyba nie ma sensu budować od zera.
    Chyba że hobbystycznie albo nie masz dostępu do kompresora, bo takowy jest potrzebny do odpowietrzania tymi urządzeniami które mam na myśli.
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Będę miał niesamowitą uciechę i satysfakcję jak się to uda.
    Widziałem tylko jak ktoś strzykawką tak kombinował.
    Porządnego kompresora nie mam ani wśród znajomych ani w pracy.
    Jedynie co to mam agregat.
    Trochę wczoraj myślałem o tym podciśnieniu bo agregat jakieś tam podciśnienie wytworzy ale chyba nie za duże bo musiał by wyssać płyn transformatorowy którym jest smarowany i chłodzony w środku.
    Przypuszczam że powinna być pompa próżniowa na bębnie z płytkami.
    Ale może takie lekkie podciśnienie z agregatu wystarczy.
    Pozdrawiam.

Moderowany przez Przemo9826:

Blokuję możliwość pisania na forum, czekam na wyjaśnienia.

• Poziom 13  
    to w ASO forda nie ma kompresora??? i urządzenia do odpowietrzania układów hamulcowych, kolego tutaj ludzie naprawdę mają wiedzę i poświęcają czas a Ty piszesz posty dla testów.

Moderowany przez Przemo9826:

500 punktów nagrody dla Kolegi za "naprowadzenie".