Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A200-209 - Brak odzewu, migające diody przy próbie włączenia.

TheRans 17 Lis 2012 02:52 2616 4
  • #1 17 Lis 2012 02:52
    TheRans
    Poziom 2  

Witam szanowne grono elektrody.pl :)

Może przejdę od razu do rzeczy:

Toshiba Satellite A200-209
    PSAE6E -09203CPL

Problem: Nie włącza się.
    Objawy: Nie ważne od tego czy jest bateria, nie ma jej, z dyskiem, pamięcią RAM czy bez nich zawsze jest ten sam problem. Po podłączeniu zasilacza zaświeca się kontrolka podłączenia oraz ładowania baterii jeżeli jest wpięta (choć i tak nie trzyma nawet sekundy.) Po wciśnięciu POWER mruga na ułamek sekundy kontrolka HDD oraz kontrolka włączenia laptopa, (power :)) coś delikatnie, cichutko na płycie tyka raz i powrót do stanu zerowego, czyli kontrolka podłączenia + ew. ładowanie. Ekran się nie włącza nawet, HDD nie rusza, wiatraczek itd nie reaguje.
    RAZ na jakiś czas jest zmiana taka, iż po wciśnięciu POWER kontrolka włączenia się świeci na stałe, HDD mruga raz krótko a wiatraczek rusza się na kilka sekund. Prócz tego żadnych oznak życia.

Resetowałem BIOSa, próbowałem wgrać go od nowa acz nawet nie wiem czy mi się to udało. Tośka reaguje na kombinację Fn + B. Wtedy mruga stale i ciągle kontrolka HDD. Przelutowałem na nowy jeden z SMD, ale Tośki to nie wzruszyło.

To że najlepiej wymienić płytę wiem, ale do tych lapków jest ich milion i o dziwo są stosunkowo drogawe. Zależało by mi na naprawie tego lapka. Pomocy :)

EDIT: Zapomniałem dodać, iż sprawdzałem lapka na innej baterii i innym zasilaczu. To samo.

0 4
  • #2 17 Lis 2012 08:24
    boro1234567
    Spec od komputerów

Masz prawdopodobnie zwarcie na jednej z przetwornic.
    Czy dysponujesz wiedzą i możliwościami technicznymi by wykona diagnostykę i pomiary?

0
  • #3 17 Lis 2012 16:53
    TheRans
    Poziom 2  

Powinienem sobie poradzić jeżeli tylko ktoś mi to krótko objaśni. Niestety oddanie płyty do serwisu w moim wypadku odpada.

0
  • #4 17 Lis 2012 17:37
    boro1234567
    Spec od komputerów

Masz zasilacz serwisowy z regulowanym ograniczeniem prądowym?
    Podaj oznaczenie kodowe płyty.

0
  • #5 17 Lis 2012 17:57
    TheRans
    Poziom 2  

Eh, zgłębiłem trochę temat i niestety od strony technicznej wymiękam, mam sporo narzędzi w tej dziedzinie, ale akurat nie tych co trzeba ;/

Oznaczenie kodowe: ISKAA LA - 3481P

0