Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RF511 z win 7 - Wolno się uruchamia

15kubik 17 Nov 2012 10:02 1626 2
 • #1
  15kubik
  Level 13  
  Witam!

  Mam ten laptop od kilku miesięcy ale od jakiś 1-2 miesięcy zauważyłem, że bardzo wolno się uruchamia. To znaczy po odpaleniu pokazuje się okno "uruchamianie systemu Windows" Jest on około 20 sek później ekran gaśnie zapala gaśnie i dopiero po jakiś 10 sek pojawia się "Zapraszamy" który widnieje około 30 sek no i ukazuje się pulpit tylko że bez ikonek. Pokazują się one po 15 sekundach a laptop zdolny jest do działania po odczekaniu minuty ( wcześniej jeżeli włącze jakis program lub chrome to bedzie strasznie zamulał). W wakacje chodził jak należy ale teraz coś się porobiło. Liczę na waszą pomoc.

  Pozdrawiam
 • #2
  wieswas
  Level 33  
  Samsung wraz z systemem zainstalował wiele dodatkowych programów, które najczęściej nie są potrzebne. Przejrzyj zainstalowane programy i spisz ich tytuły. Poczytaj w internecie do czego służą i wówczas podejmij decyzję, czy usunąć czy zostawić.
  Przejrzyj także funkcje systemowe: START->Funkcje systemu->Włącz/Wyłącz
  Programem np.CCleaner oczyść dysk z niepotrzebnych i błędnych plików (automatycznie).Ten program też automatycznie oczyści rejestry z błędnych i niepotrzebnych wpisów. Pousuwaj też niepotrzebne programy w autostarcie.
  Zrób defragmentację dysku.
 • #3
  miecho18
  IT specialist
  Podaj SMART dysku.