Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża THOMSON Problem z CD.

02 Lut 2005 21:11 1592 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam wieże THOMSON i mam problem z CD a mianowicie, nie kręci mi płyty Audio szybko tylko strasznie wolno. I przez to chyba mi nie czyta płytek.

Nagrałem krutki filmik jak działa mój CD:
    http://mlodyks.w.interia.pl/problem_z_cd.rar

Myślę że to troche pomoże wam i powiecie mi co zrobić żeby szybciej się kręciła płyta. Słyszałem żę gdzieś na tej płytce co jest silnik jest jakiś mały potencjomet którym można zwiększyć szybkość. Ale nie wiem w którą strone przekręcić i o ile.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Poziom 17  
    1.Spruboj przeczyscic soczewke
    2.mozesz podkrecic w prawa strone PR na laserze
    3.mozesz wymienic laser
    podaj jaki jest typ lasera(karteczka na plytce lasera.
    4.Podstaw pozyczony od kogos taki sam model lasera a upewnisz sie czy to nie jest przyczyna obrotow plyty
    SIlik jest tez uzalezniony od lasera jesli on slabo sweci to i plyta zle sie inicjuje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Czyściłem laser.
    Sprubóje podkecić obroty. (Tylko o ile mam przekręcić ten PR na Laseże??)
    Nie mam skąd pożyczyć lasera.
  • Poziom 23  
    Witam. Tym PR-kiem NIE zwiększa się przędkości obrotu płyty. Dmuchnij sprężonym powietrzem pod soczewkę.
  • Poziom 17  
    PR na pewno sie nie zwiekszy obrotów a tylko zwiekszy sie moc lasera i to moze spowodowac zainicjonowanie plyty.Ruchy sa minimalne.Napisz czy obroty plyty sa jednakowe od momentu jej wsuniecia szuflada czy tez zakreci szybko a potem zwolni i tak a przemian ,czy tez te obroty sa stalej predkosci.Napisz jaki to jest typ lasera.Kartka naklejona na laserze.pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ja także mam problem z Thomsonem. Tym razem to Altima 580. Typ lasera to TCM125-0E. Wyczyściłem lustro pod soczewką i to przyniosło marny efekt. Płyta pogra 2-3 minuty i albo zgubi ścieżkę, albo zmienia płytę, wszystkich płyt nie odczytuje. Potencjometr przekręcony na maks w stronę na rysunkuhttp://republika.pl/zakazfotografowania/thomson/09-02-05_1717.jpg
    Co radzicie? Nie uśmiecha mi się wywalać 100 na laser