Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani monitoring na posesji - Kamery + PC

17 Lis 2012 10:52 5217 5
  • Poziom 15  
    Witam. Chciałbym wykonać na swojej posesji monitoring ale nie chcę wykładać na to dużych pieniędzy. Myślałem o stworzeniu czegoś takiego

- 3-4 kamery IP - Wifi mam na całej posesji
    - posiadam bardzo mały komputer coś w stylu Media Center - 1,8 Ghz procesor, 2 GB ram, zintegrowana karta graficzna, dysk 2.5 cala 80 GB plus dodatkowe wyjścia usb

Chciałbym aby obraz z tych kamer był rejestrowany na tym PC abym mógł np obejrzeć materiał do 3-7 dni wstecz, podłączenie dysku o większej pojemności to nie problem.

Czy coś takiego jestem wykonać w rozsądnych pieniądzach i aby to wszystko mi działało ?

Dodano po 2 [minuty]:

Lub może normalne kamery i podłączenie tego wszystkiego kablami ?
  • OptexOptex
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jimmik89 napisał:
    - 3-4 kamery IP - Wifi mam na całej posesji

Jak już to kablowo, wifi to 99% problemów z zasięgiem lub zakłóceniami.
    Jimmik89 napisał:
    Czy coś takiego jestem wykonać w rozsądnych pieniądzach i aby to wszystko mi działało ?

Co to znaczy dla ciebie rozsądne pieniądze.
    Jimmik89 napisał:
    Chciałbym aby obraz z tych kamer był rejestrowany na tym PC abym mógł np obejrzeć materiał do 3-7 dni wstecz, podłączenie dysku o większej pojemności to nie problem.

Napisz jeszcze co chciałbyś widzieć i kiedy (pora dnia i nocy) chciałbyś widzieć.
  • OptexOptex
  • Poziom 25  
    Kolego wszystko da się zrobić :)
    Podejrzewam,że jak większość takich postów skończy sie na 1000 czy 2000,za które nie zrobisz monitoringu,chyba że na jednym porządnym IP.
    Jak u nas w firmie klient rozpoczyna "mam stary komputer" to wiadomo wszystko,ale mogę sie mylić.
    Jimmik89 napisał:
    kamery IP - Wifi
    Zapewne mówisz o takich z Alle 500-600 to sobie daruj od razu.
    Jimmik89 napisał:
    Chciałbym aby obraz z tych kamer był rejestrowany na tym PC abym mógł np obejrzeć materiał do 3-7 dni wstecz,

Mam nadzieję ze masz kompa tylko do tego celu a nie rodzinną zabawkę,z której wszyscy korzystają.
  • Poziom 15  
    Witam. Więc zapytam inaczej, czy możecie podać mi propozycję sprzętu na jakim to wszystko może dobrze pracować ?

Komputerów mam pod dostatkiem tak że to nie jest rodzinny.

Dzień i noc dla ułatwienia kamerze chcę zamontować obok halogen z czujnikiem ruchu/
  • Poziom 10  
    Jimmik89 napisał:

Dzień i noc dla ułatwienia kamerze chcę zamontować obok halogen z czujnikiem ruchu/

Czujnik ruchu moim zdaniem odpada bo zanim kamera dostroi się do swiatła to ten ktoś dawno już sobie pójdzie albo zmierzchowy z ciągłym światłem albo dobry IR
  • Poziom 25  
    Jimmik89 napisał:
    Witam. Więc zapytam inaczej, czy możecie podać mi propozycję sprzętu na jakim to wszystko może dobrze pracować

Tak,podaj budżet!!Bo nikomu sie nie chce gdybać czy masz 1000 czy 10000 ??
    Halogen głupi pomysł,doświetlacz IR,wiem że za doświetlacz musisz dać 300 brutto.
    Jimmik89 napisał:
    3-4 kamery IP - Wifi mam na całej posesji

Wifi możesz mieć pytanie czy puści pakiety z kamery i nie będzie zrywało.