Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FRAMTIDHINF4T płyta indukcyjna, martwa lewa strona

rafaelo14 17 Lis 2012 11:52 885 1
  • #1 17 Lis 2012 11:52
    rafaelo14
    Poziom 15  

Posiadam płytę indukcyjną FRAMTIDHINF4T 28V
    o nr PNC 949593110/00
    Problem objawia się od strony lewego modułu, przy podłączaniu płyty pod napięcie, obydwa "listki" sterowania zapalą się, po teście, mogę włączyć płytę, ale zaświeci się już tylko prawa strona, która jest sprawna i działa prawidłowo. Wstawiłem kolejny lewy moduł i dalej to samo, ponadto nie wyświetlają się żadne błędy, lewa strona jest całkowicie ciemna. Moje pytanie sprowadza się do tego, czy jest to uszkodzenie modułu czy raczej płytki sterującej?

• #2 27 Lut 2016 17:20
    Cyrculator
    Poziom 11  

Witam! Miałem ten sam problem w tej płycie i zrezygnowałem z naprawy. Na tyle co dało sie stwierdzić analizatorem stanów logicznych i oscyloskopem, to lewy panel sterujący nie wysyłał żadnych sygnałów. Prawy panel ten dobry zasilony tylko z 5v zasilacza zewnetrznego co parę sekund wysyłał paczki impulsów. Na 90 procent uszkodzony był mikrokontroler w lewym pulpicie sterującym. Okazało się że jago cena to około 500zł a serwisant z Electroluxa powiedział mi że najlepiej to wymienić całą lewa stronę ponieważ są one razem konfigurowane i wymiana jednego może nie dać dobrego wyniku. Tak więc poddałem się, ale ciekawi mnie to co Ty napisałeś. Otóż jeśli dobrze zrozumiałem to wymieniłeś lewy moduł mocy i też to nic nie dało?Jeśli tak to zgadza sie z tym co ja zdiagnozowałem że padł lewy panel sterujący.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME